Kullervo Maraton 20.9.2003
Tulokset


M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

M (Maraton Miehet yl)

  1.   Yrjö Pesonen                Joensuun Kataja                   2.27.27             

  2.   Teemu Toivanen              Leppävirran Viri                  2.33.13      +5.46  

  3.   Stefan Härmälä              IF Drott                          2.34.01      +6.34  

  4.   Jussi Takala                Alajärven Ankkurit                2.35.55      +8.28  

  5.   Atef Haj                    Kemi                              2.36.48      +9.21  

  6.   Matti Teräväinen            Mikkelin Kilpa-Veikot             2.37.01      +9.34  

  7.   Antti Rönkkö                Pielaveden Maratoonarit           2.43.53     +16.26  

  8.   Hannu Malmberg              Ingå IF                           2.45.09     +17.42  

  9.   Ilkka Lötjönen              Parikkalan Urheilijat             2.45.40     +18.13  

 10.   Lauri Laitinen              Rantasalmen Urheilijat            2.49.12     +21.45  

 11.   Mika Hartikainen            Orimattilan Jymy                  2.50.16     +22.49  

 12.   Jari Lehtonen               Hämeenlinnan Kisa                 2.51.26     +23.59  

 13.   Jyrki Ruohomäki             Vaajakosken Kuohu                 2.52.30     +25.03  

 14.   Arto Tielinen               Lappeenrannan Urheilu-Miehet      2.54.08     +26.41  

 15.   Teemu Planting              Kiimingin Riento                  2.55.00     +27.33  

 16.   Mikko Jokela                GriPS, Helsinki                   2.57.16     +29.49  

 17.   Tommi Möykkynen             Helsinki                          2.57.31     +30.04  

 18.   Pasi Perttinen              Karelian Kiipeilijät, Joensuu     2.58.00     +30.33  

 19.   Mikko Huuki                 Kannuksen Ura                     3.02.15     +34.48  

 20.   Mikko Ryynänen              Helsinki                          3.02.23     +34.56  

 21.   Esa Valtanen                Jyväskylä                         3.02.55     +35.28  

 22.   Juha Nevalainen             Polvijärven Vauhti                3.04.06     +36.39  

 23.   Mikko Huhtanen              Jämsänkosken Ilves                3.05.57     +38.30  

 24.   Pekka Lyytinen              Sulkava                           3.08.08     +40.41  

 25.   Pasi Kurkilahti             RS Kasvi                          3.11.46     +44.19  

 26.   Risto Pöyry                 Mikkeli                           3.12.04     +44.37  

 27.   Tommi Leinonen              Jyväskylä                         3.16.53     +49.26  

 28.   Jari Näveri                 Espoo                             3.17.14     +49.47  

 29.   Timo Marttinen              Heinola                           3.17.27     +50.00  

 30.   Jyrki Linsén                Lahti                             3.18.37     +51.10  

 31.   Mikko Kalmakurki            Teivo Stayers                     3.20.10     +52.43  

 32.   Kari Heininen               Kirkkonummi                       3.24.07     +56.40  

 33.   Janne Peippo                Rautjärvi                         3.25.53     +58.26  

 34.   Toni Joensuu                Oulun Insinöörit ry               3.26.11     +58.44  

 35.   Antti Puhakka               Tampere                           3.26.38     +59.11  

 36.   Tero Hyttinen               Järvenpää                         3.27.12     +59.45  

 36.   Mikko Lahti                 Järvenpää                         3.27.12     +59.45  

 38.   Markus Liimatta             Masku                             3.27.55   +1.00.28  

 39.   Juha-Pekka Halmeenmäki      Helsingin Suunnistajat            3.28.39   +1.01.12  

 40.   Jukka Lintula               Lieto                             3.29.35   +1.02.08  

 41.   Jari Lintukangas            Ypäjä                             3.29.49   +1.02.22  

 42.   Ville Raatikainen           NV Tähkä                          3.39.15   +1.11.48  

 43.   Tommi Seppälä               Rusko                             3.45.48   +1.18.21  

 44.   Sami Takala                 Syvä Latu                         3.47.29   +1.20.02  

 45.   Jyrki Joutsenjärvi          Kelan Liikuntaseura, Kouvola      3.47.36   +1.20.09  

 46.   Tuomas Hautala              Vestoppi Oy, Vantaa               3.50.24   +1.22.57  

 47.   Vesa Roivainen              Savonlinna                        3.50.57   +1.23.30  

 48.   Ilari Martela               Kuivaniemen Hiki, Vantaa          3.57.10   +1.29.43  

 49.   Matti Muukkonen             Savonlinna                        3.59.14   +1.31.47  

 50.   Johan Jakobsson             Turun Toivo                       3.59.33   +1.32.06  

 51.   Janne Huhtala               Espoo                             4.00.09   +1.32.42  

 52.   Jouni Mäkiranta             Imatra                            4.00.20   +1.32.53  

 53.   Tomi Valkonen               Kotka                             4.08.35   +1.41.08  

 54.   Jarmo Lämsä                 Hyvinkää                          4.09.45   +1.42.18  

 55.   Eero Poikonen               Äänekoski                         4.13.42   +1.46.15  

 56.   Tuukka Termonen             Rantakylän Urpot,Joensuu          4.14.51   +1.47.24  

 57.   Marko Håkansson             Turku                             4.22.26   +1.54.59  

 58.   Mikko Sipari                Lappeenranta                      4.47.39   +2.20.12  

       Mathew Cerem                Kenia                               Kesk.             

       Lauri Friari                Mikkelin Kilpa-Veikot               Kesk.             

       Miko Kaapu                  Schenker Oy, Lahti                  Kesk.             

       Markku Kalliokoski          Jyväskylän KU                       Kesk.             

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

M40 (Maraton Miehet 40 v)

  1.   Sergei Mironov              Venäjä                            2.31.07             

  2.   Esko Heinola                Nurmon Urheilijat -99             2.47.56     +16.49  

  3.   Tapani Nieminen             Simpeleen Urheilijat              2.53.19     +22.12  

  4.   Osmo Jahkola                Stora Enso, Lahti                 2.54.41     +23.34  

  5.   Tuomo Hyvärinen             Oulun Ikiliikkujat                2.55.48     +24.41  

  6.   Markku Kaarlela             Kotka                             2.58.07     +27.00  

  7.   Toivo Pelkonen              Varkauden Kettä-Veikot            2.59.48     +28.41  

  8.   Kari Pieviläinen            Vihdin Viesti                     2.59.54     +28.47  

  9.   Pekka Narhi                 Vaajakosken Kuohu                 3.02.59     +31.52  

 10.   Arto Näsänen                Imatran Urheilijat                3.05.16     +34.09  

 11.   Jussi Nurmi                 Kymin Koskenpojat                 3.07.02     +35.55  

 12.   Kari Peltoniemi             Helsinki                          3.12.55     +41.48  

 13.   Mikko Huohvanainen          YIT                               3.19.52     +48.45  

 14.   Antti Savolainen            Karhulan Katajaiset               3.20.28     +49.21  

 15.   Jari Lohko                  Lappeenranta                      3.25.33     +54.26  

 16.   Timo Karjalainen            Espoo                             3.25.35     +54.28  

 17.   Rauno Särkivuori            Alhon Aki                         3.30.21     +59.14  

 18.   Seppo Paananen              Turku                             3.37.52   +1.06.45  

 19.   Harri Nissinen              Savonlinna                        3.38.43   +1.07.36  

 20.   Jari Dozzo                  Mäntyharju                        3.39.07   +1.08.00  

 21.   Ari Sinkko                  Lemi                              3.40.33   +1.09.26  

 22.   Erkki Tyry                  Tampere                           3.43.05   +1.11.58  

 23.   Harri Paananen              Jyväskylän KU                     3.44.28   +1.13.21  

 24.   Jussi Levonen               Lahti                             3.47.01   +1.15.54  

 25.   Teuvo Soikkeli              Pyhäselän Urheilijat              3.52.23   +1.21.16  

 26.   Kari Häki                   Saloisten Salama                  3.53.05   +1.21.58  

 27.   Petri Vilppula              Espoo                             4.00.32   +1.29.25  

 28.   Kyösti Jormanainen          Savonlinna                        4.08.53   +1.37.46  

 29.   Petri Paasikunnas           Kotka                             4.09.12   +1.38.05  

 30.   Kari Aalto                  CTT ry, Joensuu                   4.10.42   +1.39.35  

 31.   Jyrki Nauha                 Kaukaan Lyly                      4.12.26   +1.41.19  

 32.   Jukka Savolainen            Lappeenranta                      4.13.55   +1.42.48  

 33.   Juha Koskinen               Lappeenranta                      4.33.49   +2.02.42  

 34.   Juhani Kettunen             FC Pantterit, Joutseno            4.46.41   +2.15.34  

       Eero Lettojärvi             Orimattilan Jymy                    Kesk.             

       Heimo Repo                  Imatra                              Kesk.             

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

M45 (Maraton Miehet 45 v)

  1.   Eero Lehtinen               Riihimäen Kiista-Veikot           2.41.18             

  2.   Jorma Mikkonen              Oulun NMKY:n Urheilijat           2.42.38      +1.20  

  3.   Juri Chikalov               Joensuun Kataja                   2.44.57      +3.39  

  4.   Jari Nieminen               Keravan Urheilijat                2.47.23      +6.05  

  5.   Jouko Marjosalmi            Juuan Urheilijat                  2.50.05      +8.47  

  6.   Tuomo Halonen               Forssan Salama                    3.01.11     +19.53  

  7.   Harri Ojansuu               Varalan Maratonklubi              3.04.53     +23.35  

  8.   Erkki Laitila               Jyväskylä                         3.08.00     +26.42  

  9.   Markku Lehtinen             Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.08.52     +27.34  

 10.   Lauri Jaatinen              Imatran Urheilijat                3.10.39     +29.21  

 11.   Niilo Kemppi                Hartola                           3.14.36     +33.18  

 12.   Timo Miekka                 Vantaa                            3.14.47     +33.29  

 13.   Pertti Makkonen             Kotka                             3.15.53     +34.35  

 14.   Risto Poutanen              Kaukasten Voima                   3.16.15     +34.57  

 15.   Timo Räisänen               Kalmiston Pallo                   3.16.49     +35.31  

 16.   Timo Pyykkönen              Tampere                           3.28.23     +47.05  

 17.   Tuomo Tamper                Skinnarilan Dynamo, Lappeenranta  3.28.25     +47.07  

 18.   Markku Juutilainen          Riihimäki                         3.28.44     +47.26  

 19.   Esa Nieminen                Järvenpää                         3.29.46     +48.28  

 20.   Juha Kirves                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.35.48     +54.30  

 21.   Juhani Mustonen             Juvan Urheilijat                  3.38.03     +56.45  

 22.   Jukka Kaartinen             Lappeen Riento                    3.58.31   +1.17.13  

 23.   Seppo Ohtonen               Korpilahti                        4.05.01   +1.23.43  

 24.   Arto Ylikotila              Lappeenranta                      4.06.10   +1.24.52  

 25.   Knuth Noke                  Helsinki                          4.15.57   +1.34.39  

 26.   Heikki Perki                Joensuu                           4.20.09   +1.38.51  

 27.   Tapio Loimula               noA Metsästäjät, Otava            4.35.12   +1.53.54  

 28.   Jouni Laitinen              Pieksämäen Veikot                 5.05.38   +2.24.20  

       Olli Lehtonen               Jyväskylä                           Kesk.             

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

M50 (Maraton Miehet 50 v)

  1.   Pauli Pentikäinen           Kuopion Riento                    2.44.42             

  2.   Jouko Räsänen               Siilinjärven Hiihtoseura          2.46.31      +1.49  

  3.   Matti Lavonen               Pakilan Visa                      2.50.37      +5.55  

  4.   Ilkka Pihlajamäki           Orimattilan Jymy                  2.57.56     +13.14  

  5.   Kalervo Ilmanen             Vaajakosken Kuohu                 2.59.36     +14.54  

  6.   Veikko Möykkynen            Iisalmen Visa                     3.02.38     +17.56  

  7.   Kari Luukkonen              Helsinki                          3.04.14     +19.32  

  8.   Juha Viuho                  Savonlinnan Riento                3.06.44     +22.02  

  9.   Jorma Ruuskanen             Orimattilan Jymy                  3.12.21     +27.39  

 10.   Pekka Tiainen               Helsingin Jyry                    3.17.08     +32.26  

 11.   Pentti Sallinen             Liperin Taimi                     3.17.17     +32.35  

 12.   Hannu Vartiainen            Lahden Ahkera                     3.19.40     +34.58  

 13.   Pekka Makkonen              Liperin Taimi                     3.27.56     +43.14  

 14.   Ari Malinen                 Kerimäen Kuntoilijat              3.37.19     +52.37  

 15.   Hannu Raiskio               Viipurin Urheilijat               3.42.39     +57.57  

 16.   Aulis Makkonen              Joensuu                           3.47.28   +1.02.46  

 17.   Ari Kokkonen                Rautjärvi                         3.52.02   +1.07.20  

 18.   Ilpo Lehtinen               Viipurin Urheilijat               4.08.44   +1.24.02  

 19.   Hannu Hietanen              Lahti                             4.18.21   +1.33.39  

 20.   Martti Nurmi                Varalan Maratonklubi              4.35.07   +1.50.25  

 21.   Raimo Liukka                Kitee                             4.44.40   +1.59.58  

       Alf Cederlund               Pyhtää                              Kesk.             

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

M55 (Maraton Miehet 55 v)

  1.   Martti Suutari              Hollola                           2.58.47             

  2.   Heikki Koso                 Anjalankoski                      2.59.38        +51  

  3.   Raimo Riihola               Iisalmen Visa                     3.19.50     +21.03  

  4.   Hannu Kosonen               Kerimäen Kuntoilijat              3.32.19     +33.32  

  5.   Kalevi Mikkonen             Hyvinkää                          3.32.45     +33.58  

  6.   Raimo Nuutinen              WauWe                             3.36.17     +37.30  

  7.   Seppo Joukanen              Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.36.52     +38.05  

  8.   Kauko Oinonen               Lappeenranta                      3.37.04     +38.17  

  9.   Ilpo Takanen                Helsingin Jyry                    3.37.10     +38.23  

 10.   Kalle Salomäki              Outokumpu                         3.38.58     +40.11  

 11.   Jarmo Toiskallio            Nastola                           3.40.27     +41.40  

 12.   Veikko Siitonen             Lappeenranta                      3.47.03     +48.16  

 13.   Risto Vainio                Turun Suunnistajat                3.47.52     +49.05  

 14.   Pertti Ryhänen              Häjyt                             3.48.22     +49.35  

 15.   Lasse Lastuvuori            Hyvinkään Seudun Vet.Urh.         3.50.14     +51.27  

 16.   Osmo Savolainen             Juva                              4.00.54   +1.02.07  

 17.   Esa Tolvanen                Lappeenrannan Urheilu-Miehet      4.03.50   +1.05.03  

 18.   Jorma Savonen               Espoo                             4.18.27   +1.19.40 

 19.   Hans Mannsten               Helsingin Kisa-Veikot             4.18.29   +1.19.42 

 20.   Jaakko Lehtonen             Joutsenon Kullervo                4.20.17   +1.21.30  

 21.   Mauri Alm                   Ilomantsi                         4.22.14   +1.23.27  

 22.   Matti Kitunen               Myllykosken Kilpa-Veikot          4.25.57   +1.27.10  

 23.   Eelis Nurminen              Hyvinkää                          4.27.10   +1.28.23  

 24.   Raimo Tanttu                Kerimäen Kuntoilijat              4.29.32   +1.30.45  

 25.   Sami Partanen               Parikkala                         4.39.20   +1.40.33  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

M60 (Maraton Miehet 60 v)

  1.   Eino Hämäläinen             Lappeenranta                      3.03.00             

  2.   Raimo Hyvärinen             Rautaruukki, Hämeenlinna          3.55.01     +52.01  

  3.   Antti Rainio                Joensuu                           4.16.43   +1.13.43  

  4.   Mikko Metsälä               Miehikkälän Vilkas                4.21.18   +1.18.18  

  5.   Kalevi Saukkonen            Varsinais-Suomen Vet.Urh.         4.38.45   +1.35.45  

       Tauno Hirvonen              Pyhäselkä                           Kesk.             

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

M65 (Maraton Miehet 65 v)

  1.   Raino Kiander               Jääsken Kirijät                   3.26.07             

  2.   Onni Siltala                Myllykosken Kilpa-Veikot          3.57.35     +31.28  

  3.   Pentti SirŠn                Sporttiveteraanit                 4.52.34   +1.26.27  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

M70 (Maraton Miehet 70 v)

  1.   Taavi Juuti                 Savonlinnan Jyry                  4.48.15             

  2.   Erkki Ratinen               Polvijärven Vauhti                4.55.02      +6.47  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

N (Maraton Naiset yl)

  1.   Katja Sillanpää             Vaajakosken Kuohu                 3.00.20             

  2.   Minna Kainlauri             Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.02.15      +1.55  

  3.   Henriika Viitasaari         Lepardit, Oulu                    3.18.13     +17.53  

  4.   Mari Väyrynen               Joensuu                           3.23.15     +22.55  

  5.   Minna Johanna Lahtinen      Helsinki                          3.26.25     +26.05  

  6.   Teija Marttinen             Heinola                           3.32.40     +32.20  

  7.   Satu Immonen-Kähäri         Koston Soutajat, Joroinen         3.40.19     +39.59  

  8.   Heidi Nummela               Espoo                             3.41.14     +40.54  

  9.   Tiina Dozzo                 Mäntyharju                        3.47.32     +47.12  

 10.   Kati Niemelä                Ilmajoen Kisailijat               3.52.44     +52.24  

 11.   Liisa Heininen              Kirkkonummi                       4.07.17   +1.06.57  

 12.   Tiina Terävä                                                  4.17.27   +1.17.07  

 13.   Suvi Lainio                 Lappeenranta                      4.30.39   +1.30.19  

 14.   Hanne Nousiainen            Imatra                            5.00.53   +2.00.33  

 15.   Tarja Tiirikainen           Taipalsaari                       5.06.29   +2.06.09  

 16.   Sanna Pekkanen              Kouvola                           5.09.07   +2.08.47  

 17.   Piia Turunen                Juva                              5.15.59   +2.15.39  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

N40 (Maraton Naiset 40 v)

  1.   Seija Nurmi                 Kerkkoon Urheilijat               3.05.08             

  2.   Pirjo Kivelä                Kirkkonummi                       3.14.07      +8.59  

  3.   Eija Apunen                 Teivo Stayers                     3.16.57     +11.49  

  4.   Aira Tersa                  Keskon Kerho, Vantaa              3.25.55     +20.47  

  5.   Päivi Törmä                 Riihimäen Kiista-Veikot           3.29.25     +24.17  

  6.   Liisa Akimof                Riihimäen Kiista-Veikot           3.30.52     +25.44  

  7.   Marja-Liisa Muntila         Riihimäen Kiista-Veikot           3.34.27     +29.19  

  8.   Marjo Tahvanainen           Eno                               4.04.08     +59.00  

  9.   Leena Simonen               Kiihtelysvaaran Urheilijat        4.05.10   +1.00.02  

 10.   Taina Liukkonen             Lappeenrannan Naisvoimistelijat   4.49.20   +1.44.12  

 11.   Kaisu Hara                  Joensuu                           4.58.54   +1.53.46  

 12.   Jaana Korkeila-Långsjö      Sipoo                             5.02.15   +1.57.07  

 13.   Elina Ottela                Lahti                             5.24.52   +2.19.44  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

N50 (Maraton Naiset 50 v)

  1.   Anja Turunen                Helsingin Jyry                    3.48.00             

  2.   Maija-Liisa Utulahti        Imatran Urheilijat                3.48.25        +25  

  3.   Merja Lastuvuori            Varalan Maratonklubi              4.01.13     +13.13  

  4.   Arja Ahti                   Helsingin Poliisi-Voimailijat     4.09.29     +21.29  

  5.   Anneli Akselin              Liperi                            4.14.26     +26.26  

  6.   Leena Kosonen               Savonlinna                        4.21.58     +33.58  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

N60 (Maraton Naiset 60 v)

  1.   Riitta Rasimus              Riihimäen Kiista-Veikot           3.40.34             

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

PM (Puolimaraton Miehet yl)

  1.   Jussi Okkonen               Sjundeå IF                        1.23.18             

  2.   Eero Kuismanen              Lappeenrannan Uimarit             1.24.49      +1.31  

  3.   Tero Lumilampi              Lappeen Riento                    1.25.00      +1.42  

  4.   Antti Belinskij             Helsinki                          1.29.21      +6.03  

  5.   Mika Turtiainen             Kerimäen Urheilijat               1.31.28      +8.10  

  6.   Harri Hotti                 Lappeenranta                      1.32.22      +9.04  

  7.   Kimmo Ruokoniemi            Kaukaan Lyly                      1.32.35      +9.17  

  8.   Petri Rönkkönen             Rautjärvi                         1.33.19     +10.01  

  9.   Sami Purhonen               Imatra                            1.34.03     +10.45  

 10.   Jussi Ranki                 SK-Vuoksi                         1.34.17     +10.59  

 11.   Jarmo Ryynänen              Lappeenranta                      1.34.29     +11.11  

 12.   Valtteri Härkönen           Ruokolahden Raju                  1.34.57     +11.39  

 13.   Dmitry Penkin               Venäjä                            1.35.09     +11.51  

 14.   Jari Pynnönen               Luumäen Pojat                     1.35.42     +12.24  

 15.   Mika Suikkanen              Hanakat Sport Team                1.35.48     +12.30  

 16.   Tero Kostamo                Kaarina                           1.36.03     +12.45  

 17.   Simo Sildén                 SK-Vuoksi                         1.36.35     +13.17  

 18.   Tomi Pohjolainen            Kirvun Vilkas                     1.36.56     +13.38  

 19.   Teemu Teno                  Lappeenranta                      1.43.21     +20.03  

 20.   Jari Laurikainen            Lappeenranta                      1.43.28     +20.10  

 21.   Teemu Tukiainen             Lappeenranta                      1.43.31     +20.13  

 22.   Antti Sirkiä                Lappeenranta                      1.44.52     +21.34  

 23.   Joni Termonen               Punkaharjun Urheilijat            1.46.07     +22.49  

 24.   Olli Pihlaja                Espoo                             1.56.54     +33.36  

 25.   Petri Kotonen               Joutseno                          2.01.31     +38.13  

 26.   Markus Weiland              Lappeenranta                      2.02.27     +39.09  

 27.   Antti Kultanen              KO Club, Lappeenranta             2.11.02     +47.44  

 28.   Matti Savolainen            KO Club, Lappeenranta             2.14.30     +51.12  

 29.   Tommi Lappalainen           Kotka                             2.27.16   +1.03.58  

 29.   Kristian Salminen           Jyväskylä                         2.27.16   +1.03.58  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

PM40 (Puolimaraton Miehet 40 v)

  1.   Pertti Pylvänäinen          Pakilan Visa                      1.14.07             

  2.   Timo Vihma                  Pakilan Visa                      1.16.17      +2.10  

  3.   Ismo Hellsten               Imatran Urheilijat                1.17.22      +3.15  

  4.   Jukka Ollikainen            Leppävirran Viri                  1.17.55      +3.48  

  5.   Ari Pousi                   Imatran Urheilijat                1.20.52      +6.45  

  6.   Jaakko Laukka               Rantasalmen Urheilijat            1.24.14     +10.07  

  7.   Erkki Kärkkäinen            Juuan Urheilijat                  1.26.28     +12.21  

  8.   Gennadij Rantsev            Venäjä                            1.26.38     +12.31  

  9.   Harri Korpelainen           Lappeenrannan Urheilu-Miehet      1.30.08     +16.01  

 10.   Jukka Hakulinen             Hamina                            1.31.00     +16.53  

 11.   Viktor Filippov             Venäjä                            1.32.30     +18.23  

 12.   Reijo Koski                 RUK, Hamina                       1.33.53     +19.46  

 13.   Markku Karro                Pertteli                          1.34.50     +20.43  

 14.   Markku Rikkola              Hamina                            1.36.18     +22.11  

 15.   Arto Muhonen                Lappeenranta                      1.37.11     +23.04  

 16.   Vesa Pirjola                Mäntsälän Urheilijat              1.37.32     +23.25  

 17.   Jarmo Jokela                JP-Talotekniikka Oy, Lappeenranta 1.41.52     +27.45  

 18.   Riku Mattila                Riihimäki                         1.42.03     +27.56  

 19.   Pekka Kapiainen             Hokeyrent, Lappeenranta           1.45.24     +31.17  

 20.   Markku Kesseli              Lappeenranta                      1.49.46     +35.39  

 21.   Markku Uimonen              Parikkalan Urheilijat             1.50.57     +36.50  

 22.   Ville Laaksonen             Toholammen Urheilijat             1.52.55     +38.48  

 23.   Lauri Järvinen              Rautjärvi                         1.58.04     +43.57  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

PM50 (Puolimaraton Miehet 50 v)

  1.   Ilkka Laari                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet      1.16.59             

  2.   Olavi Peura                 RDS, Rovaniemi                    1.18.15      +1.16  

  3.   Harri Elovaara              Muurlan Kiri                      1.22.45      +5.46  

  4.   Markku Laurikainen          Lappeenranta                      1.23.02      +6.03  

  5.   Pentti Kuutti               Lappeenrannan Urheilu-Miehet      1.26.02      +9.03  

  6.   Raimo Simanainen            Juuan Urheilijat                  1.28.11     +11.12  

  7.   Seppo Myllys                Rantasalmen Urheilijat            1.30.24     +13.25  

  8.   Rainer Lindell              Lappeenrannan Urheilu-Miehet      1.31.35     +14.36  

  9.   Markku Arminen              Kalvitsan Urheilijat              1.33.18     +16.19  

 10.   Mikko Kirkkopelto           Vehkalahden Veikot                1.34.13     +17.14  

 11.   Kauko Kilpi                 Savitaipaleen Urheilijat          1.35.32     +18.33  

 12.   Antero Sarlomo              Imatran Hiihtäjät                 1.36.08     +19.09  

 13.   Jukka Pirhonen              Hämeenlinna                       1.36.30     +19.31  

 14.   Ari Tiainen                 Kiteen Urheilijat                 1.36.48     +19.49  

 15.   Pekka Arminen               Pyhtään Kisa                      1.39.45     +22.46  

 16.   Lauri Pälli                 Finnish Chemicals Oy, Joutseno    1.50.15     +33.16  

 17.   Tapio Suonio                Lappeenrannan Mäkiseura           1.50.29     +33.30  

 18.   Heikki Engström             Varalan Maratonklubi              1.52.29     +35.30  

 19.   Raimo Tiainen               Rautjärvi                         1.52.44     +35.45  

 20.   Pertti Kurki                Lappeenranta                      1.53.21     +36.22  

 21.   Hannu Kotonen               Joutseno                          2.04.40     +47.41  

 22.   Kerttu Sorvali              Sporttiheilit, Lappeenranta       2.04.56     +47.57  

 23.   Raimo Ovaskainen            Joutseno                          2.13.14     +56.15  

 24.   Antti-Pekka Moisio          Forssan Salama                    2.17.23   +1.00.24  

 25.   Martti Puronen              Kerava                            2.19.03   +1.02.04  

       Ilpo Eskås                                                      Kesk.             

       Matti Kasanen               Karjala Triathlon                   Kesk.             

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

PM60 (Puolimaraton Miehet 60 v)

  1.   Riku Kyllönen               Ristiinan Urheilijat              1.24.34             

  2.   Kalevi Kallio               Savitaipaleen Urheilijat          1.34.32      +9.58  

  3.   Arto Kähärä                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet      1.35.20     +10.46  

  4.   Erkki Martikainen           Lahden Suunnistajat -37           1.39.02     +14.28  

  5.   Toivo Laurila               Hämeenlinnan Kisa                 1.41.59     +17.25  

  6.   Martti Valonen              Lahti                             1.44.32     +19.58  

  7.   Veli Liimatta               Eno                               1.45.15     +20.41  

  8.   Pertti Näsänen              Lieksan Urheilijat                1.47.32     +22.58  

  9.   Oiva Savolainen             Parikkalan Urheilijat             1.53.31     +28.57  

 10.   Hugo Leppänen               Keravan Urheilijat                2.02.20     +37.46  

 11.   Allan Granlund              Parikkalan Urheilijat             2.16.38     +52.04  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

PN (Puolimaraton naiset yl)

  1.   Heidi Hyvärinen             Leppävirran Urheilijat            1.27.19             

  2.   Riikka Ruokoniemi           Varalan Maratonklubi              1.32.35      +5.16  

  3.   Salme Pihlaja               Espoo                             1.32.39      +5.20  

  4.   Sirpa Mutanen               Liperin Taimi                     1.33.39      +6.20  

  5.   Mirja Lappalainen           Varkauden Kenttä-Veikot           1.38.32     +11.13  

  6.   Tiina-Liisa Soikkeli        Pyhäselän Urheilijat              1.38.42     +11.23  

  7.   Sanna-Leena Mikkonen        Joutseno                          1.43.16     +15.57  

  8.   Tanja Sillanpää             Espoo                             1.43.49     +16.30  

  9.   Ritva Keskipalosaari        Oulu                              1.44.42     +17.23  

 10.   Anu Taipale                 Finnish Chemicals Oy, Joutseno    1.48.17     +20.58  

 11.   Mari Kotivuori              Koston Soutajat, Joroinen         1.48.31     +21.12  

 12.   Päivi Lavander              Ylivieskan Kuula                  1.49.47     +22.28  

 13.   Kerttu Westman              Vantaa                            1.50.41     +23.22  

 14.   Tiina Kiukainen             Karinaisten Kunto                 1.51.01     +23.42  

 15.   Kirsi Hyvärinen             Varkaus                           1.52.35     +25.16  

 16.   Riikka Arminen              Pyhtään Kisa                      1.53.06     +25.47  

 17.   Lotta Lipsanen              Juvan Naisvoimistelijat           1.54.49     +27.30  

 18.   Piia Tiainen                Lahti                             1.58.12     +30.53  

 19.   Kirsi Mustonen              Joutseno                          1.59.46     +32.27  

 20.   Terhi Vuojolainen           Joutseno                          1.59.47     +32.28  

 21.   Elina Länsivuori            Lappeenranta                      2.02.37     +35.18  

 22.   Leena Keskipalosaari        Vaajakoski                        2.05.47     +38.28  

 23.   Sari Suikkanen              Ruokolahden Raju                  2.07.03     +39.44  

 24.   Marika Ojapalo              Riihimäki                         2.08.36     +41.17  

 25.   Liisa Leppänen              Tuusula                           2.09.16     +41.57  

 26.   Marja Mattinen              Lappeenranta                      2.09.22     +42.03  

 27.   Päivi Turtia-Mäki           JP-Talotekniikka Oy, Lappeenranta 2.12.31     +45.12  

 28.   Nina Poikonen               Äänekoski                         2.14.48     +47.29  

 29.   Sanna Nivalainen            Vantaa                            2.18.34     +51.15  

 30.   Emma Mustonen               Juvan Urheilijat                  2.20.07     +52.48  

 31.   Marja Maltolahti            Lappeenranta                      2.23.05     +55.46  

       Maarit Teno                 Lappeenranta                        Kesk.             

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

PN40 (Puolimaraton Naiset 40 v)

  1.   Mervi Perkkiö               Oulun Ikiliikkujat                1.29.53             

  2.   Marjo Korppi-Hovi           Kelan Liikuntaseura, Kouvola      1.35.53      +6.00  

  3.   Mirja Kujala                Imatran Urheilijat                1.36.04      +6.11  

  4.   Arja Tiilikainen            Ruokolahden Raju                  1.39.05      +9.12  

  5.   Taija Huttunen              PHVU   .                          1.40.02     +10.09  

  6.   Ritva Väisänen              Kymin Koskenpojat                 1.40.18     +10.25  

  7.   Anneli Nummela              Helsingin Poliisi-Voimailijat     1.42.28     +12.35  

  8.   Päivi Nieminen              TA-Sport, Lappeenranta            1.48.12     +18.19  

  9.   Karita Peräniemi            Lappeenranta                      1.52.59     +23.06  

 10.   Leila Keski-Oja             Kokkolan Veikot                   1.54.47     +24.54  

 11.   Niina Tammi                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet      1.55.36     +25.43  

 12.   Riitta Turunen              Lappeenranta                      1.55.57     +26.04  

 13.   Maija Kolehmainen           Outokummun Vesa                   1.57.21     +27.28  

 14.   Irene Stranden              Lappeenranta                      1.59.26     +29.33  

 15.   Marja Pasi                  Lappeenranta                      2.04.56     +35.03  

 16.   Outi Vesanto                Lappeenranta                      2.09.38     +39.45  

 17.   Anne Nurmi                  Taipalsaari                       2.11.07     +41.14  

 18.   Maija Kirves                Lappeenranta                      2.11.08     +41.15  

 19.   Virpi Parviainen            Lappeenranta                      2.18.39     +48.46  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

PN50 (Puolimaraton Naiset 50 v)

  1.   Marjatta Saimovaara         Päijät-Hämeen Vet.Urh.            1.41.53             

  2.   Else Hirvonen               Rautjärvi                         1.52.45     +10.52  

  3.   Riitta Siitonen             Rautjärvi                         1.52.55     +11.02  

  4.   Gun-Britt Kuusimäki         Helsingin Poliisi-Voimailijat     1.53.32     +11.39  

  5.   Raija Paajanen              Punkaharju                        1.56.43     +14.50  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

PT-MARATO (Pyörätuolimaraton)

  1.   Marko Laakso                Espoon Tapiot                     3.02.56             

  2.   Mika Vento                  Helsinki                          3.04.07      +1.11  

  3.   Harri Sopanen               Espoo                             3.17.27     +14.31  

 

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M
EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

EK-PM M (PM-Maraton Miehet/Etelä-Karjala)

  1.   Ilkka Lötjönen              Parikkalan Urheilijat             2.45.40             

  2.   Tapani Nieminen             Simpeleen Urheilijat              2.53.19      +7.39  

  3.   Arto Tielinen               Lappeenrannan Urheilu-Miehet      2.54.08      +8.28  

  4.   Arto Näsänen                Imatran Urheilijat                3.05.16     +19.36  

  5.   Esa Tolvanen                Lappeenrannan Urheilu-Miehet      4.03.50   +1.18.10  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M
EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

EK-PM N (PM-Maraton Naiset/Etelä-Karjala)

  1.   Minna Kainlauri             Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.02.15             

  2.   Maija-Liisa Utulahti        Imatran Urheilijat                3.48.25     +46.10  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M
EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

U-PM M (PM-Maraton Miehet/Uusimaa)

  1.   Eero Lehtinen               Riihimäen Kiista-Veikot           2.41.18             

  2.   Jari Nieminen               Keravan Urheilijat                2.47.23      +6.05  

  3.   Kari Pieviläinen            Vihdin Viesti                     2.59.54     +18.36  

  4.   Timo Karjalainen            Kerkkoon Urheilijat               3.25.35     +44.17  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M
EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

U-PM N (PM Maraton Naiset/Uusimaa)

  1.   Seija Nurmi                 Kerkkoon Urheilijat               3.05.08 

  2.   Päivi Törmä                 Riihimäen Kiista-Veikot           3.29.25     +24.17            

  3.   Liisa Akimof                Riihimäen Kiista-Veikot           3.30.52     +25.44  

  4.   Marja-Liisa Muntila         Riihimäen Kiista-Veikot           3.34.27     +29.19  

  5.   Riitta Rasimus              Riihimäen Kiista-Veikot           3.40.34     +35.26  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M
EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

L-PM M (PM-Maraton Miehet/Lahti)

  1.   Mika Hartikainen            Orimattilan Jymy                  2.50.16             

  2.   Ilkka Pihlajamäki           Orimattilan Jymy                  2.57.56      +7.40  

  3.   Jorma Ruuskanen             Orimattilan Jymy                  3.12.21     +22.05  

  4.   Hannu Vartiainen            Lahden Ahkera                     3.19.40     +29.24  

       Eero Lettojärvi             Orimattilan Jymy                    Kesk.             

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M
EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

IL A40 (Insinööriliiton Mestaruusmaraton Miehet alle 40 v)

  1.   Toni Joensuu                Oulun Insinöörit ry               3.26.11             

  2.   Jouni Mäkiranta             Imatra                            4.00.20     +34.09  

M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-MARATO
EK-PM M
EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M IL A40 IL Y40

IL Y40 (Insinööriliiton Mestaruusmaraton Miehet yli 40 v)

  1.   Eino Hämäläinen             Lappeenranta                      3.03.00             

  2.   Erkki Laitila               Jyväskylä                         3.08.00      +5.00  

  3.   Kari Peltoniemi             Helsinki                          3.12.55      +9.55  

  4.   Tuomo Tamper                Lappeenranta                      3.28.25     +25.25  

  5.   Markku Juutilainen          Riihimäki                         3.28.44     +25.44  

  6.   Rauno Särkivuori            Jämsä                             3.30.21     +27.21  

  7.   Kalevi Mikkonen             Hyvinkää                          3.32.45     +29.45  

  8.   Petri Paasikunnas           Kotka                             4.09.12   +1.06.12  

 


home.gif (284 bytes)  takaisin etusivulle
pekka.rautio@pp.inet.fi
päivitetty  23.01.2006