Kullervo Maraton 18.9.2004
|
|
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 53, Keskeytti: 6, Hylätty: 0) 1. Yrjö Pesonen Joensuun Kataja 2.24.11 2. Stefan Härmälä IF Drott 2.34.11 +10.00 3. Atef Haj Kemi 2.44.16 +20.05 4. Tero Hyppölä Karjala Triathlon 2.45.30 +21.19 5. Ilkka Lötjönen Parikkalan Urheilijat 2.46.45 +22.34 6. Petteri Suckman Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2.53.17 +29.06 7. Innar Sepp IK Sarma, Viro 2.55.34 +31.23 8. Pasi Kurkilahti RS Kasvi I 2.56.17 +32.06 9. Pasi Penttinen Karelian Kiipeilijät ry 2.57.50 +33.39 10. Taavi Lehtonen Keravan Urheilijat 3.00.39 +36.28 11. Ari Kukka Jyväskylän Kenttäurheilijat 3.01.22 +37.11 12. Jaakko Heiskanen Pyhäselän Urheilijat 3.02.14 +38.03 13. Pekka Lyytinen Sulkava 3.04.55 +40.44 14. Timo Laine Lahti 3.08.22 +44.11 15. Jouni Ruokolainen Nurmeksen Sepot 3.10.08 +45.57 16. Jyrki Tuominen Uurainen 3.14.54 +50.43 17. Jukka Lintula Liedon Luja 3.16.35 +52.24 18. Mikko Lahti KKK 3.17.07 +52.56 19. Arto Laaksonen Lahden Ahkera 3.18.53 +54.42 20. Kari Lehtinen Espoo 3.20.22 +56.11 21. Riku Koukila Espoo 3.23.46 +59.35 22. Tero Kananen Kuopio 3.23.56 +59.45 23. Antti Belinskij Helsingin Herrat 3.24.59 +1.00.48 24. Petri Rönkkönen Rautjärvi 3.29.50 +1.05.39 25. Janne Peippo Simpele 3.30.35 +1.06.24 26. Timo Marttinen Heinolan Isku 3.36.26 +1.12.15 27. Jouni Kouvo Nokia RR 3.38.15 +1.14.04 28. Veli-Matti Kyhyräinen Punkaharjun Ponsi 3.42.47 +1.18.36 29. Esa Norokorpi Mikkeli 3.44.03 +1.19.52 30. Jari Lintukangas Ypäjä 3.47.48 +1.23.37 31. Marko Håkansson Turku 3.50.51 +1.26.40 32. Jouni Laakkonen Hyvinkää 3.54.01 +1.29.50 33. Kari Koso Lahden Erikoiset 3.54.14 +1.30.03 34. Vesa Roivainen Savonlinna 4.02.47 +1.38.36 35. Niko Toimela Terhi-Team 4.03.29 +1.39.18 36. Atte Matilainen Mikkelin Varuskunnan Urh. 4.06.41 +1.42.30 37. Janne Aarnikko Imatra 4.08.06 +1.43.55 38. Manu Ryösö Lappeenranta 4.18.35 +1.54.24 39. Simo Turunen Lappeenranta 4.24.21 +2.00.10 40. Juha Lempiäinen Lappeenranta 4.30.32 +2.06.21 41. Mika Nurminen Lahti 4.39.51 +2.15.40 42. Tero Kotro Mikkeli 4.42.05 +2.17.54 43. Seppo Äikäs Nuoret Gasellit 4.43.47 +2.19.36 44. Markus Weiland Lappeenranta 4.44.15 +2.20.04 45. Vesa Pellinen Mikkeli 4.48.57 +2.24.46 46. Olli Hätönen Nuoret Gasellit 4.53.12 +2.29.01 47. Antti Sirkkala Längelmäki 5.17.59 +2.53.48 Asko Kauppinen Multian Jyske Kesk. Mikko Lehmus SK-Vuoksi Kesk. Mikko Maskuniitty Lappeenranta Kesk. Tommi Möykkynen Helsinki Kesk. Mika Rautio Mikkeli Kesk. Arto Tielinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet Kesk.
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 19, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Tapani Nieminen Simpeleen Urheilijat 2.56.21 2. Juha-Matti Lehtinen Kempeleen Maratonklubi 3.01.42 +5.21 3. Juha Ronkainen Ilomantsin Urheilijat 3.04.04 +7.43 4. Olli Sivonen Joensuu 3.09.54 +13.33 5. Arto Näsänen Imatran Urheilijat 3.13.53 +17.32 6. Harri Riikilä Savonlinnan Hiihtoseura 3.21.34 +25.13 7. Kari Aalto Pyhäselän Urheilijat 3.21.51 +25.30 8. Vesa Ahonen Sulkavan Tarmo 3.24.22 +28.01 9. Tuomo Tuuli Heinola 3.25.23 +29.02 10. Harri Nissinen Savonlinna 3.29.22 +33.01 11. Ari Sinkko Lemi 3.31.07 +34.46 12. Jyrki Nauha Kaukaan Lyly 3.40.16 +43.55 13. Teuvo Soikkeli Pyhäselän Urheilijat 3.42.44 +46.23 14. Hannu Salonpää Helsingin Jyry 3.49.32 +53.11 15. Antero Tervonen Lappeenranta 3.49.58 +53.37 16. Rauno Poikela Lahden Erikoiset 4.02.50 +1.06.29 17. Kyösti Jormanainen Savonlinna 4.24.31 +1.28.10 18. Timo Huttunen Finnish Chemicals Oy 4.24.35 +1.28.14 19. Jukka Savolainen Lappeenranta 4.32.04 +1.35.43
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 23, Keskeytti: 2, Hylätty: 0) 1. Eero Lehtinen Riihimäen Kiista-Veikot 2.49.35 2. Markku Varjo Turun Weikot 2.54.00 +4.25 3. Jari Nieminen Keravan Urheilijat 3.01.53 +12.18 4. Markku Lehtinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 3.02.28 +12.53 5. Reijo Tolvanen Kotka 3.13.29 +23.54 6. Timo Miekka Vantaa 3.16.52 +27.17 7. Jörg Steenbeck Sulkavan Urheilijat 3.26.10 +36.35 8. Esa Nieminen Järvenpää 3.27.50 +38.15 9. Eero Päivärinta Hämeenlinna 3.31.17 +41.42 10. Juha Kirves Lappeenrannan Urheilu-Miehet 3.38.06 +48.31 11. Juhani Mustonen Juvan Urheilijat 3.38.28 +48.53 12. Arto Hakanen Huittisten Maratonkerho 3.40.04 +50.29 13. Timo Räisänen Kalmiston Pallo 3.51.21 +1.01.46 14. Matti Laitsaari Mikkeli 3.52.35 +1.03.00 15. Harri Paananen Jyväskylän Kenttäurheilijat 3.53.55 +1.04.20 16. Kai-Ari Ervasti Keskon Kerho 4.13.51 +1.24.16 17. Jukka Kaartinen Lappeen Riento 4.18.35 +1.29.00 18. Hannu Soini Kyrönsalmen Pärske 4.24.49 +1.35.14 19. Vesa Sinkko Taipalsaari 4.26.45 +1.37.10 20. Gary Marquis Lappeenranta 4.44.01 +1.54.26 21. Jouni Laitinen Pieksämäen Veikot 4.45.08 +1.55.33 Teppo Jyrkkiö Espoon Tapiot Kesk. Juhani Kettunen FC Pantterit, Joutseno Kesk.
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 16, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Heimo Kärkkäinen Orimattilan Jymy 2.57.22 2. Pauli Pesonen Liedon Luja 3.01.47 +4.25 3. Hannu Mursunen VTT,Jkl 3.11.36 +14.14 4. Lasse Hämäläinen Juvan Urheilijat 3.18.19 +20.57 5. Pentti Sallinen Liperin Taimi 3.21.17 +23.55 6. Roman Rannisto IK Sarma, Viro 3.23.37 +26.15 7. Kalevi Tauriainen Porvoo 3.33.00 +35.38 8. Seppo Heikura Vantaa 3.37.29 +40.07 9. Arvo Hynynen Valtimon Vasama 3.40.27 +43.05 10. Hannu Mustonen Joutseno 3.42.45 +45.23 11. Hannu Raiskio Viipurin Urheilijat 3.49.20 +51.58 12. Aulis Makkonen Joensuu 4.01.21 +1.03.59 13. Markku Mikkonen Lappeenranta 4.11.33 +1.14.11 14. Ari Kokkonen Simpele 4.17.45 +1.20.23 15. Eino Salopeura Sporttiklubi Kavaljeerit 4.23.16 +1.25.54 Esko Hovi Joutseno Kesk.
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 23, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Heikki Koso Anjalankoski 3.01.56 2. Antero Vornanen Ko-Ve,Kontiolahti 3.07.28 +5.32 3. Juha Viuho Savonlinnan Riento 3.20.34 +18.38 4. Kari Kiljunen Punkaharjun Urheilijat 3.22.58 +21.02 5. Raimo Riihola Iisalmen Visa 3.25.14 +23.18 6. Hannu Kosonen Kerimäen Kuntoilijat 3.35.11 +33.15 7. Seppo Joukanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 3.35.28 +33.32 8. Kalle Salomäki Outokumpu 3.40.25 +38.29 9. Juha Salonen Varalan Maratonklubi 3.43.39 +41.43 10. Reino Uusitalo Pyhtää 3.46.13 +44.17 11. Risto Vainio Turun Suunnistajat 3.49.49 +47.53 12. Olavi Ohranen Jyväskylän Toverit 3.51.56 +50.00 13. Sami Partanen Särkisalmi 4.08.30 +1.06.34 14. Veikko Siitonen Lappeenranta 4.09.58 +1.08.02 15. Seppo Kokko Finnish Chemicals Oy 4.18.12 +1.16.16 16. Terho Aspinen Taapertajat Lpr 4.22.49 +1.20.53 17. Raimo Tanttu Kerimäen Kuntoilijat 4.23.39 +1.21.43 18. Raimo Liukku Kitee 4.34.02 +1.32.06 19. Markku Rainio Imatra 4.41.15 +1.39.19 20. Lasse Martikainen Kouvola 4.43.33 +1.41.37 21. Hans Mannsten Häjyt 4.44.42 +1.42.46 22. Jaakko Lehtonen Joutsenon Kullervo 5.53.59 +2.52.03 Veli-Pekka Lehto HTL Kesk.
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Aimo Kostiainen Global Mariners 3.42.06 2. Jussi Eerikäinen Savonlinnan Riento 3.44.49 +2.43 3. Raimo Hyvärinen Joroinen 4.08.05 +25.59 4. Antti Rainio Joensuu 4.19.10 +37.04 5. Lauri Pälli Finnish Chemicals Oy 4.20.28 +38.22 6. Risto Lindroos Helsinki 4.33.01 +50.55 7. Kalevi Saukkonen Varsinais-Suomen Vet.Urh. 4.44.37 +1.02.31 8. Martti Hynynen Imatra 5.29.01 +1.46.55
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Tauno Hirvonen Pyhäselkä 4.11.59
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Niilo Korhonen Leppävirran Urheilijat 4.32.25 2. Taavi Juuti Savonlinnan Jyry 5.07.26 +35.01 3. Erkki Ratinen Polvijärven Vauhti 5.14.02 +41.37 4. Stig Sandell Kirkkonummen Vet. Urheilijat 5.19.34 +47.09 5. Pentti Siren Sporttiveteraanit 5.29.38 +57.13
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Minna Kainlauri Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2.58.38 2. Mari Väyrynen Joensuun Kataja 3.07.45 +9.07 3. Riikka Ruokoniemi Varalan Maratonklubi 3.21.09 +22.31 4. Mervi Laatikainen Pyhäselän Urheilijat 3.27.00 +28.22 5. Satu Immonen-Kähäri Squeezy Team 3.32.39 +34.01 6. Anna Kukka KS Kunto 3.58.04 +59.26 7. Anu Taipale Finnish Chemicals Oy 4.07.08 +1.08.30 8. Tanja Holopainen Joensuu 4.19.55 +1.21.17 9. Anja Pälli Finnish Chemicals Oy 4.20.28 +1.21.50 10. Paula Ylhäinen Joutseno 4.30.58 +1.32.20 11. Maija Mattila Turun Urheiluliitto 4.35.33 +1.36.55 12. Pilvi Pyykki-Kainulainen Jyväskylä 4.42.05 +1.43.27 13. Kirsti Tiirikainen Lappeenranta 5.05.41 +2.07.03 14. Tarja Tiirikainen Taipalsaari 5.05.45 +2.07.07 15. Katri Takala Vuokatti 5.08.35 +2.09.57
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Marja Holopainen Liperin Taimi 3.02.15 2. Seija Nurmi Kerkkoon Urheilijat 3.09.39 +7.24 3. Eija Apunen Varalan Maratonklubi 3.19.21 +17.06 4. Pirjo Kivelä Kirkkonummi 3.20.54 +18.39 5. Anne Hakala Helsinki 3.24.53 +22.38 6. Liisa Akimof Riihimäen Kiista-Veikot 3.28.13 +25.58 7. Mirja Kujala Imatran Urheilijat 3.28.33 +26.18 8. Marja-Liisa Muntila Riihimäen Kiista-Veikot 3.38.54 +36.39 9. Marjatta Puolakka Heinolan Isku 3.52.44 +50.29 10. Suvi Lainio Lappeenrannan Urheilu-Miehet 4.30.03 +1.27.48 11. Marjut Saija Varkaus 5.06.20 +2.04.05
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Anja Turunen Helsingin Jyry 3.46.19 2. Maija-Liisa Utulahti Imatran Urheilijat 3.55.35 +9.16 3. Raija Salonen Varalan Maratonklubi 4.03.01 +16.42 4. Anja Kulmala Kotka 4.29.12 +42.53 5. Anja Sakko Finnish Chemicals Oy 5.11.49 +1.25.30
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Auli Korhonen Leppävirran Urheilijat 4.26.12 2. Kerttu Kuha Lahti 4.45.16 +19.04
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 39, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Pekka Huuskonen Savonlinnan Riento 1.14.20 2. Arto Hakala Janakkalan Jana 1.14.21 +1 3. Olli Taattola Nurmijärven Yu 1.16.25 +2.05 4. Hannu Malmberg Sjundeå IF 1.17.22 +3.02 5. Mika Summanen Lappeenranta 1.22.03 +7.43 6. Jussi Okkonen Sjundeå IF 1.22.19 +7.59 7. Kimmo Ruokoniemi Karjala Triathlon 1.22.28 +8.08 8. Kai Korhonen Korven Honka, Joutseno 1.22.58 +8.38 9. Tommi Tervo Joutsenon Kullervo 1.25.45 +11.25 10. Harri Hotti Lappeen Riento 1.26.02 +11.42 11. Petteri Pyyhtiä Korven Honka, Joutseno 1.26.07 +11.47 12. Pasi Asikainen Joutsenon Kullervo 1.26.13 +11.53 13. Matti Huttunen Korven Honka, Joutseno 1.26.15 +11.55 14. Tomi Huttunen Korven Honka, Joutseno 1.27.44 +13.24 15. Aki Hietanen Imatran Urheilijat 1.29.16 +14.56 16. Teemu Myllärinen Joutsenon Kullervo 1.29.23 +15.03 17. Jaakko Urpalainen Miehikkälän Vilkas 1.29.35 +15.15 18. Jukka-Pekka Kerkkänen Helsinki 1.31.07 +16.47 19. Juha Pankakoski Helsinki 1.32.13 +17.53 20. Pasi Hynninen Rantasalmen Urheilijat 1.35.41 +21.21 21. Ville Lindqvist Raja-Karjalan Suunnistajat 1.37.47 +23.27 22. Pekka Kivimäki Joensuu 1.38.03 +23.43 23. Kari Kinnunen Joutseno 1.39.30 +25.10 24. Ari Koskinen Finnish Chemicals Oy 1.39.33 +25.13 25. Sami Kokko Kotka 1.39.57 +25.37 26. Jari Pynnönen Luumäen Pojat 1.40.09 +25.49 27. Tommi Tenhunen E-K Tapio 1.42.15 +27.55 28. Kai-Asser Skog Lappeenrannan Uimarit 1.42.38 +28.18 29. Mikko Haapanen Helsingin Herrat 1.45.14 +30.54 30. Kimmo Kerkkänen Lappeenranta 1.45.46 +31.26 31. Aleksi Tikkanen Finnish Chemicals Oy 1.47.29 +33.09 32. Petri Kotonen Joutseno 1.51.00 +36.40 33. Arto Tiihonen HalVu 1.51.37 +37.17 34. Jan Laine Finnish Chemicals Oy 1.57.08 +42.48 35. Kalle Laine Lappeenranta 1.59.53 +45.33 36. Jari Härkönen E-K Tapio 2.00.00 +45.40 37. Jari Myllärinen Helsinki 2.01.22 +47.02 38. Jan Vanhatalo Rautjärvi 2.03.08 +48.48 39. Jarkko Peltonen Mikkeli 2.05.05 +50.45
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Juri Chikalov Joensuun Kataja 1.17.39 2. Ari Pousi Imatran Urheilijat 1.23.09 +5.30 3. Olli Muukkonen Skinnarilan Dynamo 1.23.53 +6.14 4. Lauri Jaatinen Imatran Urheilijat 1.25.48 +8.09 5. Vesa Venäläinen Finnish Chemicals Oy 1.26.17 +8.38 6. Harri Korpelainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1.32.11 +14.32 7. Vesa Pirjola Ohkolan OKA 1.33.14 +15.35 8. Petri Pesu Karjala Triathlon 1.42.58 +25.19 9. Jyrki Saareks Lappeenranta 1.43.17 +25.38 10. Timo Rötkö Lappeenranta 1.43.36 +25.57 11. Ismo Björn Joensuu 1.48.57 +31.18 12. Ari Ylärakkola EKKY Oy 1.49.57 +32.18 13. Markku Kesseli Lappeenranta 1.50.21 +32.42 14. Jyrki Kosonen Lappeenranta 1.54.42 +37.03 15. Jouko Nissinen Heinola 1.57.22 +39.43 16. Tomi Saarelainen Taapertajat Lpr 1.57.38 +39.59 17. Markku Uimonen Parikkalan Urheilijat 2.01.06 +43.27 18. Kari Kakkola Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2.04.40 +47.01 18. Matti Nevalainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2.04.40 +47.01 20. Risto Kalermo Heinolan Isku 2.11.09 +53.30
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 28, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Ilkka Laari Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1.17.42 2. Markku Laurikainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1.27.28 +9.46 3. Pekka Kovanen Varkauden Kenttä-Veikot 1.31.58 +14.16 4. Markku Rikkola Hamina 1.34.35 +16.53 5. Markku Arminen Kalvitsan Urheilijat 1.34.41 +16.59 6. Pertti Kurki Joutseno 1.35.06 +17.24 7. Jukka Pirhonen Hämeenlinna 1.36.35 +18.53 8. Alf Cederlund Pyhtää 1.37.32 +19.50 9. Kalevi Mikkonen Hyvinkää 1.38.37 +20.55 10. Kauko Kilpi Savitaipale 1.39.46 +22.04 11. Raimo Tiainen Simpele 1.43.37 +25.55 12. Paavo Tomminen Hamina 1.45.24 +27.42 13. Matti Seppälä Botnia JT 1.52.15 +34.33 14. Pekka Lukkari Joutsenon Kullervo 1.53.53 +36.11 15. Jouko Laine Multian Jyske 1.54.47 +37.05 16. Matti Kasanen Karjala Triathlon 1.56.12 +38.30 17. Pekka Lindqvist Raja-Karjalan Suunnistajat 1.56.27 +38.45 18. Tapio Saarni Kouvola 2.01.11 +43.29 19. Jorma Sakko Finnish Chemicals Oy 2.04.38 +46.56 20. Ilpo Eskås Lemi 2.04.40 +46.58 21. Raimo Ovaskainen Joutseno 2.04.41 +46.59 22. Jarmo Sköld Imatra 2.12.09 +54.27 23. Seppo Nuuttila Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2.12.10 +54.28 24. Hannu Kotonen Joutseno 2.13.12 +55.30 25. Hannu Hyvättinen Finnish Chemicals Oy 2.19.54 +1.02.12 26. Jouko Hietanen Joutseno 2.26.01 +1.08.19 27. Erkki Virtanen Finnish Chemicals Oy 2.28.21 +1.10.39 Ilkka Rantanen Finnish Chemicals Oy Kesk.
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Pentti Kuutti Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1.23.16 2. Antero Ahtiainen Kuusankoski 1.25.24 +2.08 3. Riku Kyllönen Ristiinan Urheilijat 1.27.06 +3.50 4. Seppo Myllys Rantasalmen Urheilijat 1.34.08 +10.52 5. Kalevi Kallio Savitaipaleen Urheilijat 1.39.51 +16.35 6. Arto Kähärä Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1.40.05 +16.49 7. Paavo Pystynen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1.44.49 +21.33 8. Veli Liimatta Eno 1.50.50 +27.34 9. Mauri Joutjärvi Kouvolan Pojat 1.58.31 +35.15 10. Allan Granlund Parikkalan Urheilijat 2.17.25 +54.09 11. Reijo Jalo Finnish Chemicals Oy 2.28.21 +1.05.05
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 29, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Heidi Hyvärinen Varkauden Kenttä-Veikot 1.27.23 2. Matleena Pankakoski Helsinki 1.29.31 +2.08 3. Eevamari Oksanen Squeezy Team 1.33.54 +6.31 4. Tiina Päätalo Ruokolahden Raju 1.34.13 +6.50 5. Sirpa Mutanen Liperin Taimi 1.35.10 +7.47 6. Heidi Horttanainen Ruokolahden Raju 1.41.01 +13.38 7. Mari Kotivuori Squeezy Team 1.45.00 +17.37 8. Riikka Arminen Pyhtään Kisa 1.48.01 +20.38 9. Tanja Myllys Rantasalmen Urheilijat 1.49.50 +22.27 10. Sanna-Leena Mikkonen Joutseno 1.56.26 +29.03 11. Satu Lifländer Ruokolahden Raju 1.56.43 +29.20 12. Susanna Tella Ruokolahden Raju 1.57.57 +30.34 13. Nina-Kristiina Kilpiä Joutseno 1.58.07 +30.44 14. Maarit Kivimäki Lappeenranta 1.58.18 +30.55 15. Eeva-Mari Karine Lappeenranta 1.59.28 +32.05 16. Sari Ursin Ruokolahti 2.02.22 +34.59 17. Taru Annala Lappeenranta 2.03.47 +36.24 18. Anne Huhtanen Jämsänkosken Ilves 2.04.16 +36.53 19. Kaija Aalto Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2.04.40 +37.17 19. Katriina Santanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2.04.40 +37.17 21. Hanne Nousiainen Imatra 2.07.41 +40.18 22. Elina Selin Espoo 2.09.58 +42.35 23. Noora Kauppinen Lappeenranta 2.11.24 +44.01 24. Anne Tiihonen Jämsänkoski 2.12.25 +45.02 25. Kati Salmi Hartola 2.13.18 +45.55 26. Lotta Lipsanen Juvan Urheilijat 2.16.57 +49.34 27. Sanna Nivalainen Vantaa 2.18.23 +51.00 28. Mari Kinnunen Finnish Chemicals Oy 2.19.05 +51.42 29. Johanna Lahtinen Heinola 2.25.32 +58.09
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Ritva Väisänen Kymin Koskenpojat 1.41.46 2. Marjatta Horttanainen Ruokolahden Raju 1.49.36 +7.50 3. Anita Hakala Squeezy Team 1.50.21 +8.35 4. Ulla Heino Imatra 1.50.44 +8.58 5. Niina Tammi Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1.51.44 +9.58 6. Tarja Trygg Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1.55.33 +13.47 7. Anne Nurmi Taipalsaari 2.02.52 +21.06 8. Marketta Sorjonen Lappeenranta 2.04.41 +22.55 9. Maija Kirves Lappeenranta 2.05.27 +23.41 10. Ilona Nissinen Heinola 2.17.11 +35.25 11. Marja Suojala Hartola 2.17.40 +35.54 12. Marja-Liisa Kirjavainen Tohmajärvi 2.20.58 +39.12 13. Merja Virta Finnish Chemicals Oy 2.30.50 +49.04 14. Pirjo Mäkinen Hartola 2.30.59 +49.13 15. Sirpa Kansonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2.40.55 +59.09
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Marjatta Saimovaara Päijät-Hämeen Vet.Urh. 1.43.04 2. Sigrid Tauriainen Porvoo 1.44.21 +1.17 3. Leena Kosonen Savonlinna 1.45.49 +2.45 4. Pirjo Huuhtanen Hämeenlinna 1.49.02 +5.58 5. Merja Kovanen Varkauden Kenttä-Veikot 1.50.19 +7.15 6. Anneli Akselin Liperi 1.50.22 +7.18 7. Kerttu Sorvali Lappeenranta 2.04.54 +21.50 8. Mervi Saira Ruokolahti 2.08.31 +25.27 9. Anja Laukkanen Joensuu 2.27.41 +44.37 10. Aino-Maija Viro-Lehto Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2.40.55 +57.51 11. Maire Kokko Finnish Chemicals Oy 2.46.44 +1.03.40
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Aarre Syrjälä Forssan Seudun Invalidit 2.14.15
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 5, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Ilkka Lötjönen Parikkalan Urheilijat 2.46.45 2. Petteri Suckman Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2.53.17 +6.32 3. Tapani Nieminen Simpeleen Urheilijat 2.56.21 +9.36 4. Arto Näsänen Imatran Urheilijat 3.13.53 +27.08 Arto Tielinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet Kesk.
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Minna Kainlauri Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2.58.38 2. Mirja Kujala Imatran Urheilijat 3.28.33 +29.55 3. Maija-Liisa Utulahti Imatran Urheilijat 3.55.35 +56.57 4. Suvi Lainio Lappeenrannan Urheilu-Miehet 4.30.03 +1.31.25
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Eero Lehtinen Riihimäen Kiista-Veikot 2.49.35 2. Taavi Lehtonen Keravan Urheilijat 3.00.39 +11.04 3. Jari Nieminen Keravan Urheilijat 3.01.53 +12.18
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Seija Nurmi Kerkkoon Urheilijat 3.09.39 2. Liisa Akimof Riihimäen Kiista-Veikot 3.28.13 +18.34 3. Marja-Liisa Muntila Riihimäen Kiista-Veikot 3.38.54 +29.15
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Arto Laaksonen Lahden Ahkera 3.18.53 2. Timo Marttinen Heinolan Isku 3.36.26 +17.33
M M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N40 N50 N60 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 PT-KELAUS EK-PM M EK-PM N U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Marjatta Puolakka Heinolan Isku 3.52.44