27. Kullervo-Maraton, 27.9.2008, tulokset


M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Maraton Miehet yleinen

  1.   Joni Hirvikallio            Luumäen Pojat                         2.48.41             
  2.   Tomi Surakka                Joensuun Jopet                        2.57.27      +8.46  
  3.   Paavo Kosonen               Espoo                                 2.57.30      +8.49  
  4.   Timo Laine                  Lahden Ahkera                         2.59.37     +10.56  
  5.   Jarno Haaja                 Virolahti                             3.08.09     +19.28  
  6.   Teemu Kalijärvi             Eduskunnan Urheilukerho               3.22.05     +33.24  
  7.   Mikko Virtanen              Joensuun Kataja                       3.26.22     +37.41  
  8.   Olavi Kotro                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet          3.29.58     +41.17  
  9.   Mikko Turtiainen            Lappeenranta                          3.33.49     +45.08  
 10.   Mikko Sipari                Lappeenranta                          3.55.39   +1.06.58  
 11.   Jarno Hämäläinen            Kotka                                 3.57.28   +1.08.47  
 12.   Jussi Lehtimäki             Joutseno                              4.00.56   +1.12.15  
 13.   Pekka Palmqvist             Helsinki                              4.04.22   +1.15.41  
 14.   Miikka Bäckström            Häjyt                                 4.18.10   +1.29.29  
 15.   Seppo Äikäs                 Lappeenranta                          5.09.57   +2.21.16  
       Mika Liikonen               Lahti                                   Kesk.             
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Maraton Miehet 35

            
  1.   Marko Kaijanniemi           Tampereen Triathlon Klubi             3.06.12             
  2.   Marko Luoma                 Helsinki                              3.15.13      +9.01  
  3.   Timo Kiander                TietoEnator                           3.15.28      +9.16  
  4.   Pasi Turunen                Joensuun Kataja                       3.18.15     +12.03  
  5.   Jussi Kakkonen              Joensuun Kataja                       3.19.12     +13.00  
  6.   Sami Sikanen                Vehkataipaleen Melaweikot             3.19.53     +13.41  
  7.   Mika Pettinen               Lappeenranta                          3.21.54     +15.42  
  8.   Jukka Venäläinen            Joensuun Kataja                       3.26.00     +19.48  
  9.   Seppo Sihvola               Anjalankoski                          3.27.37     +21.25  
 10.   Marko Kakkonen              Joensuu                               3.33.14     +27.02  
 11.   Marko Yläkäs                Virolahden Sampo                      3.37.37     +31.25  
 12.   Jukka Koljonen              Lappeenranta                          3.49.10     +42.58  
 13.   Terho Partanen              Valkeala                              4.11.46   +1.05.34  
 14.   Marko Tuominen              Koria                                 4.30.58   +1.24.46  
 15.   Timo Kaukonen               Lahti                                 5.55.55   +2.49.43  
       Jan Jokelainen              Lappeenrannan Urheilu-Miehet            Kesk.             
       Anders Wikholm              Esbo IF                                 Kesk.             
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Maraton Miehet 40

             
  1.   Marko Jalonen               Kenttäurheilijat -58                  2.48.38             
  2.   Jouni Kokkonen              Savonlinna                            2.58.47     +10.09  
  3.   Jorma Ronkainen             Finnish Marathon Runners              3.20.27     +31.49  
  4.   Ari Pietarinen              Kontiolahden Var.Urh.                 3.22.26     +33.48  
  5.   Kyösti Tiainen              Mikkeli                               3.23.17     +34.39  
  6.   Kari Lehtinen               Espoo                                 3.23.56     +35.18  
  7.   Risto Pöyry                 Mikkeli                               3.24.05     +35.27  
  8.   Mikael Laine                Järvenpää                             3.26.16     +37.38  
  9.   Vesa-Pekka Kallio           Hamina                                3.26.32     +37.54  
 10.   Matti Pylkkö                Tökkii Pahasti                        3.31.38     +43.00  
 11.   Jari Turunen                Kontiolahti                           3.32.54     +44.16  
 12.   Tero Kotro                  Mikkeli                               3.41.54     +53.16  
 13.   Mikko Utunen                Lappeenranta                          3.43.45     +55.07  
 14.   Ari Jantunen                Lappeenranta                          3.52.18   +1.03.40  
 15.   Tapani Tarnanen             Vantaa                                3.59.00   +1.10.22  
 16.   Timo Repo                   Mikkeli                               4.10.48   +1.22.10  
 17.   Pasi Nykänen                Itä-Suomen liik.opisto                4.14.18   +1.25.40  
 18.   Janne Villanen              Lappeenranta                          4.15.21   +1.26.43  
 19.   Marko Tarakkamäki           Elimäki                               4.21.02   +1.32.24  
 20.   Petri Rouvinen              Espoo                                 4.51.50   +2.03.12  
 21.   Pauli Lyyluoma              Kitee                                 5.17.27   +2.28.49  
       Kai Renlund                 Pyhtään Kisa                            Kesk.             
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Maraton Miehet 45

           
  1.   Rosario Torrisi             Espoon Tapiot                         2.49.59             
  2.   Vesa Venäläinen             Joutsenon Kullervo                    3.01.39     +11.40  
  3.   Ari Sinkko                  Lemi                                  3.27.54     +37.55  
  4.   Kari Taurama                E-K:n Koulutuskuntayhtymä             3.28.08     +38.09  
  5.   Jyrki Nauha                 Kaukaan Lyly                          3.28.19     +38.20  
  6.   Pasi Jyrkinen               Taipalsaari                           3.34.58     +44.59  
  7.   Jukka Leivo                 Hollola                               3.36.24     +46.25  
  8.   Jouni Häyrinen              Eno                                   3.39.38     +49.39  
  8.   Pasi Nurkka                 Lappeenranta                          3.39.38     +49.39  
 10.   Keijo Oksanen               Dekk Partner, Lahti                   3.41.27     +51.28  
 11.   Eero Valtiala               SK Vuoksi                             3.54.45   +1.04.46  
 12.   Arto Sinikannas             Katasuon Luja                         3.58.58   +1.08.59  
 13.   Pekka Kanninen              Joensuu                               4.08.16   +1.18.17  
 14.   Mikko Kansikas              Pilkanmaan Pilke                      4.11.47   +1.21.48  
 15.   Kyösti Jormanainen          Savonlinna                            4.14.13   +1.24.14  
 16.   Olavi Salo                  Nunnauuni                             4.20.38   +1.30.39  
 17.   Seppo Salo                  Team Kerttu                           4.28.07   +1.38.08  
 18.   Juhani Kettunen             Joutseno                              4.54.41   +2.04.42  
       Juha Sarell                 Liikuttavat, Vammala                    Kesk.             
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Maraton Miehet 50

             
  1.   Terho Ylönen                Mikkeli                               3.27.06             
  2.   Veikko Tahvanainen          Espoo                                 3.35.24      +8.18  
  3.   Kalle Jänkälä               Helsinki                              3.38.24     +11.18  
  4.   Risto Kivistö               Kerava                                3.39.19     +12.13  
  5.   Esa Nieminen                Järvenpää                             3.41.26     +14.20  
  6.   Niilo Kemppi                Hartola                               3.42.50     +15.44  
  7.   Kari Anttila                YIT Runners                           3.46.41     +19.35  
  8.   Juha Kirves                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet          3.47.39     +20.33  
  9.   Jari-Jukka Asikainen        Imatra                                3.50.17     +23.11  
 10.   Matti Laitsaari             Mikkeli                               3.58.43     +31.37  
 11.   Kari Naumanen               NCC, Joensuu                          4.11.55     +44.49  
 12.   Eino Salopeura              Lappeenranta                          5.32.30   +2.05.24  
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Maraton Miehet 55

  
  1.   Kimmo Hietikko              Kiimasen Savu                         3.12.30             
  2.   Antero Vornanen             Joensuun Kataja                       3.14.11      +1.41  
  3.   Pentti Sallinen             Eno                                   3.18.18      +5.48  
  4.   Pekka Kaivola               Espoo                                 3.27.56     +15.26  
  5.   Jouni Heliste               Valkealan Varuskunnan Urh.            3.35.57     +23.27  
  6.   Taisto Kumpula              Parikkala                             3.39.34     +27.04  
  7.   Hannu Pitkänen              Savonlinna                            3.40.19     +27.49  
  8.   Seppo Heikura               Vantaa                                3.48.42     +36.12  
  9.   Jaakko Hämäläinen           Joutseno                              3.49.16     +36.46  
 10.   Kari Sairanen               Imatra                                3.58.28     +45.58  
 11.   Harri Toivonen              Saarijärvi                            4.01.04     +48.34  
 12.   Esa Kannonmäki              Punkaharjun Urheilijat                4.01.35     +49.05  
 13.   Pekka Sairanen              Kotka                                 4.04.13     +51.43  
 14.   Timo Tikkanen               Kotka                                 4.35.28   +1.22.58  
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Maraton Miehet 60

  
  1.   Heikki Koso                 Anjalankoski                          3.06.47             
  2.   Kauko Oinonen               Lappeenranta                          3.30.13     +23.26  
  3.   Hannu Kosonen               Kerimäen Kuntoilijat                  3.39.40     +32.53  
  4.   Hans Mannstén               Häjyt                                 3.48.45     +41.58  
  5.   Risto Vainio                Turun Suunnistajat                    3.53.29     +46.42  
  6.   Sami Partanen               Parikkala                             3.57.17     +50.30  
  7.   Raimo Saarinen              Häjyt                                 3.58.21     +51.34  
  8.   Juha Holopainen             Joensuu                               4.02.16     +55.29  
  9.   Veikko Siitonen             Lappeenranta                          4.12.43   +1.05.56  
 10.   Pekka Vehviläinen           Helsingin Jyry                        4.35.47   +1.29.00  
 11.   Seppo Asikainen             Mikkelin Soutajat                     4.40.55   +1.34.08  
 12.   Ilpo Takanen                Helsingin Jyry                        4.43.15   +1.36.28  
 13.   Heimo Suurkuukka            Lappeenrannan Urheilu-Miehet          5.24.26   +2.17.39  
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Maraton Miehet 65

  
  1.   Risto Hassinen              Joensuu                               3.25.54             
  2.   Jussi Eerikäinen            Savonlinnan Riento                    3.36.49     +10.55  
  3.   Kalevi Saukkonen            Varsinais-Suomen Vet.Urh.             5.28.07   +2.02.13  
       Veikko Nurminen             Liikuntamylly, Hki                      Kesk.             
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Maraton Miehet 70

             
  1.   Pentti Sirén                Sporttiveteraanit                     5.09.13             
  2.   Erkki Vaisto                Häjyt                                 5.49.24     +40.11  
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Maraton Naiset yleinen

  
  1.   Sari Hautala                Lahden Ahkera                         3.22.58             
  2.   Mirka Kauppila              Lahti                                 3.29.17      +6.19  
  3.   Essi Pöyhönen               Lahti                                 3.44.26     +21.28  
  4.   Satu Tepponen               Imatra                                4.07.53     +44.55  
  5.   Kaarina Purhonen            Imatra                                4.15.51     +52.53  
  6.   Tanja Lehtonen              Taipalsaari                           4.36.24   +1.13.26  
  7.   Tarja Tiirikainen           Taipalsaari                           5.05.21   +1.42.23  
  7.   Kirsti Tiirikainen          Lappeenranta                          5.05.21   +1.42.23  
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Maraton Naiset 35

 
  1.   Mari Liikonen               Lahti                                 3.15.25             
  2.   Tanja Salomies              Lappeenrannan Urheilu-Miehet          4.03.18     +47.53  
  3.   Paula Ylhäinen              Endurance                             4.13.40     +58.15  
       Minna Heinonen              Savonlinnan Riento                      Kesk.             
       Katja Kallioinen            Lahti                                   Kesk.             
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Maraton Naiset 40

             
  1.   Pirjo Kivelä                Kirkkonummi                           3.21.16             
  2.   Ritva Viljakainen           Mikkeli                               3.44.18     +23.02  
  3.   Seija Toivonen              Turku                                 3.52.19     +31.03  
  4.   Tiina Dozzo                 Partsimaan Isku                       3.59.30     +38.14  
  5.   Tuula Kuisma                Joutsenon Kullervo                    4.11.07     +49.51  
  6.   Marjut Laine                Järvenpää                             4.13.51     +52.35  
  7.   Suvi Lainio                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet          4.15.35     +54.19  
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Maraton Naiset 50

  
  1.   Marja Holopainen            Joensuu                               3.20.56             
  2.   Ulla Kiuru                  Kuusankoski                           3.36.56     +16.00  
  3.   Eija Kuittinen              Imatran Urheilijat                    3.52.21     +31.25  
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Puolimaraton Miehet yleinen

  
  1.   Jussi Okkonen               Sjundeå Idrottsförening               1.13.46             
  2.   Tuomas Lunttila             Saarijärven Pullistus                 1.14.03        +17  
  3.   Antti Nisonen               Mikkelin Kilpa-Veikot                 1.15.56      +2.10  
  4.   Pekka Huuskonen             Savonlinna                            1.16.23      +2.37  
  5.   Pasi Asikainen              Joutsenon Kullervo                    1.19.52      +6.06  
  6.   Olli Lipponen               Espoo                                 1.20.10      +6.24  
  7.   Pasi Hynninen               Rantasalmen Urheilijat                1.22.30      +8.44  
  8.   Gennady Penkin              Tainionkosken Tähti                   1.22.45      +8.59  
  9.   Jarkko Kaplas               Joutsenon Kullervo                    1.26.31     +12.45  
 10.   Petri Lindholm              Hamina                                1.27.03     +13.17  
 11.   Saku Kirkkopelto            Hamina                                1.28.27     +14.41  
 12.   Mikko Mäkinen               Hämeenlinna                           1.29.33     +15.47  
 13.   Eetu Ahovalkamo             Team HT                               1.30.06     +16.20  
 14.   Mikko Kärkkäinen            MOL                                   1.32.37     +18.51  
 15.   Mika Turtiainen             KerU                                  1.34.28     +20.42  
 16.   Seppo Ruti                  Lappeenranta                          1.35.38     +21.52  
 17.   Jukka Niskanen              Salo                                  1.37.40     +23.54  
 18.   Paavo Kurkaa                RS Jorgues                            1.37.58     +24.12  
 19.   Harri Kosonen               Peräkylän Ponnistus                   1.39.56     +26.10  
 20.   Jouko Kosonen               Imatra                                1.40.03     +26.17  
 21.   Kimmo Kerkkänen             SKU-81                                1.41.25     +27.39  
 22.   Sami Kokko                  Peräkammarin Pojat                    1.41.36     +27.50  
 23.   Jan-Erik Liljeqvist         Pik, Pyhtää                           1.41.55     +28.09  
 24.   Tuomo Liimatainen           Lappeenranta                          1.42.16     +28.30  
 25.   Jari Pelkonen               Rajapatsaan Slaissarit                1.42.36     +28.50  
 25.   Antti Turkia                Lappeenranta                          1.42.36     +28.50  
 27.   Teemu Viljakainen           Lappeenranta                          1.44.16     +30.30  
 28.   Dmitry Penkin               Tainionkosken Tähti                   1.44.22     +30.36  
 29.   Sami Ilvonen                Simpeleen Urheilijat                  1.44.54     +31.08  
 30.   Petri Kotonen               Joutseno                              1.45.38     +31.52  
 31.   Simo Kelosuo                VR-Urheilu                            1.47.30     +33.44  
 32.   Ilpo Rautio                 Joutseno                              1.48.11     +34.25  
 33.   Jari Pynnönen               Luumäen Pojat                         1.48.29     +34.43  
 34.   Timo Huurinainen            Imatra                                1.49.33     +35.47  
 35.   Jouni Huuhtanen             Imatra                                1.52.36     +38.50  
 36.   Jarno Paajanen              Lappeenranta                          1.53.42     +39.56  
 37.   Reima Tirronen              Lappeenranta                          1.56.00     +42.14  
 38.   Petri Sauriala              Karjala-Triathlon                     1.56.26     +42.40  
 39.   Rauno Pakarinen             Lappeenranta                          1.57.55     +44.09  
 40.   Jani Liutu                  Taipalsaari                           1.58.55     +45.09  
 41.   Ville Metsälä               Hollola                               2.01.42     +47.56  
 42.   Jussi Aapro                 Kouvola                               2.01.57     +48.11  
 43.   Joonas Salo                 Lappeenranta                          2.03.39     +49.53  
 44.   Toni Rantanen               Lappeenranta                          2.07.05     +53.19  
 45.   Tomppa Jurvanen             Lappeenranta                          2.08.40     +54.54  
 46.   Lauri Hovi                  Joutseno                              2.09.45     +55.59  
 47.   Marko Jönhede               Nunnauuni                             2.10.08     +56.22  
 48.   Kari Härkönen               Turku                                 2.10.50     +57.04  
 49.   Pasi Eskelinen              Joensuu                               2.12.17     +58.31  
 50.   Teemu Lindström             Kotka                                 2.12.52     +59.06  
 51.   Markus Hämäläinen           Sulkava                               2.38.17   +1.24.31  
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Puolimaraton Miehet 19

  
  1.   Toni Astikainen             Ruokolahden Raju                      1.36.49             
  2.   Teemu Astikainen            Ruokolahden Raju                      1.47.24     +10.35  
  3.   Miitri Sinkko               RLRR                                  1.48.23     +11.34  
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Puolimaraton Miehet 40

 
  1.   Pertti Pylvänäinen          Pakilan Visa                          1.16.29             
  2.   Jari Marjomaa               Sporttiveteraanit                     1.25.51      +9.22  
  3.   Jörgen Urpalainen           Lappeenrannan Urheilu-Miehet          1.27.55     +11.26  
  4.   Timo Rötkö                  Lappeenrannan Urheilu-Miehet          1.29.12     +12.43  
  5.   Mika Tervo                  Kotka                                 1.29.20     +12.51  
  6.   Jari Rantanen               Lappeenranta                          1.29.37     +13.08  
  7.   Ari Martikainen             Puumalan Viri                         1.30.46     +14.17  
  8.   Veli Nakari                 Kotka                                 1.30.52     +14.23  
  9.   Jyrki Saareks               Lappeenranta                          1.34.00     +17.31  
 10.   Ari Hölsä                   Destia                                1.34.45     +18.16  
 11.   Vesa Pirjola                Mäntsälän Urheilijat                  1.35.45     +19.16  
 12.   Esko Urpilainen             Päijät-Hämeen Vet.urh.                1.36.07     +19.38  
 13.   Mika Toiviainen             Espoo                                 1.37.21     +20.52  
 14.   Jouni Miikkulainen          Vantaa                                1.37.35     +21.06  
 15.   Pasi Peippo                 Simpele                               1.39.09     +22.40  
 16.   Hans von Bagh               Porvoo                                1.40.01     +23.32  
 17.   Arto Muhonen                Lappeenranta                          1.40.33     +24.04  
 18.   Arttu Laine                 Lappeenranta                          1.41.14     +24.45  
 19.   Juha Koskela                Joutsenon Kullervo                    1.42.04     +25.35  
 20.   Tommi Nevalainen            Simpele                               1.42.31     +26.02  
 21.   Tarmo Kinnunen              Joensuu                               1.44.30     +28.01  
 22.   Risto Kinnunen              Imatra                                1.46.54     +30.25  
 23.   Jyrki Kölhi                 Lappeenranta                          1.48.57     +32.28  
 24.   Markku Peltonen             Lappeenrannan Urheilu-Miehet          1.50.06     +33.37  
 25.   Jukka Hallavainio           Valkeala                              1.52.40     +36.11  
 26.    Pauli Vanhala              Raudan Retkeilijät                    1.53.06     +36.37  
 27.   Heikki Rautio               Pyhtään Voima                         1.53.40     +37.11  
 28.   Kimmo Koivisto              Lahti                                 1.54.26     +37.57  
 29.   Kari Kakkola                Lappeenrannan Urheilu-Miehet          1.56.37     +40.08  
 30.   Aki Putkonen                Lappeenranta                          1.56.52     +40.23  
 31.   Jouni Niemelä               Masala                                1.57.11     +40.42  
 32.   Jouni Nevalainen            Lappeenranta                          1.58.19     +41.50  
 33.   Jussi Korpinen              Lappeenranta                          2.04.04     +47.35  
 34.   Jörg Steenbeck              Savonlinna                            2.08.44     +52.15  
 35.   Jorma Salmela               Lappeenranta                          2.11.30     +55.01  
       Jouko Behm                  VR-Urheilu                              Kesk.             
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Puolimaraton Miehet 50

             
  1.   Martti Valkeapää            Imatra                                1.23.09             
  2.   Ilkka Laari                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet          1.24.17      +1.08  
  3.   Ari Pousi                   Imatran Urheilijat                    1.26.07      +2.58  
  4.   Pekka Pulkkinen             Joutsenon Kullervo                    1.28.15      +5.06  
  5.   Klaus Sjöblom               Fortum, Loviisa                       1.28.41      +5.32  
  6.   Mikko Kirkkopelto           Vehkalahden Veikot                    1.28.46      +5.37  
  7.   Lauri Jaatinen              Imatran Urheilijat                    1.28.55      +5.46  
  8.   Pertti Myyry                Joensuun Kataja                       1.31.02      +7.53  
  9.   Markku Lehtinen             Lappeenrannan Urheilu-Miehet          1.31.28      +8.19  
 10.   Markku Laurikainen          Lappeenrannan Urheilu-Miehet          1.32.08      +8.59  
 11.   Timo Miekka                 Vantaa                                1.32.12      +9.03  
 12.   Martti Laine                PuST                                  1.33.43     +10.34  
 13.   Alf Cederlund               Imatran Urheilijat                    1.34.00     +10.51  
 14.   Kari Pehkonen               Savonlinnan Hiihtoseura               1.35.19     +12.10  
 15.   Simo Värtö                  Joutsenon Kullervo                    1.36.31     +13.22  
 16.   Markku Rikkola              Hamina                                1.37.00     +13.51  
 17.   Jorma Loikkanen             Joutsenon Kullervo                    1.38.04     +14.55  
 18.   Juha Viuho                  Savonlinnan Riento                    1.40.19     +17.10  
 19.   Ari Ylärakkola              Ekky Team                             1.40.26     +17.17  
 20.   Jukka Tavi                  Imatra                                1.44.12     +21.03  
 21.   Risto Aranto                Joutseno                              1.46.54     +23.45  
 22.   Raimo Sutela                Kuusankoski                           1.47.04     +23.55  
 23.   Raimo Kokki                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet          1.47.28     +24.19  
 24.   Markku Kesseli              Lappeenranta                          1.49.31     +26.22  
 25.   Seppo Viljakainen           Kotka                                 1.49.49     +26.40  
 26.   Matti Hämäläinen            Mikkelin Poliisi-Urheilijat           1.50.34     +27.25  
 27.   Jarmo Lumme                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet          1.51.14     +28.05  
 28.   Raino Kinnunen              Lappeenranta                          1.53.09     +30.00  
 29.   Pekka Saukkola              Polvijärvi                            1.54.27     +31.18  
 30.   Taisto Nevalainen           Kotka                                 1.55.25     +32.16  
 31.   Gary Marquis                Lappeenranta                          1.58.48     +35.39  
 32.   Anders Colliander           Helsinki                              1.59.22     +36.13  
 33.   Erkka Westerlund            Suomen Urheiluopisto                  1.59.40     +36.31  
 34.   Jorma Tirronen              Lappeenranta                          2.01.01     +37.52  
 35.   Jarmo Ojala                 Kuusankoski                           2.03.21     +40.12  
 36.   Reima Väinölä               Imatra                                2.03.45     +40.36  
 37.   Arto Meuronen               Lappeenranta                          2.04.18     +41.09  
 38.   Jaakko Haikonen             Taipalsaari                           2.04.46     +41.37  
 39.   Pekka Arminen               Pyhtään Kisa                          2.06.27     +43.18  
 40.   Hannu Kotonen               Joutseno                              2.08.00     +44.51  
 41.   Esko Hovi                   Joutseno                              2.10.15     +47.06  
 42.   Markku Uimonen              Parikkalan Urheilijat                 2.11.22     +48.13  
 43.   Tapio Puhakka               Lappeenranta                          2.11.49     +48.40  
 44.   Juha Puonti                 Helsinki                              2.11.57     +48.48  
 45.   Vesa Kouvo                  Taipalsaari                           2.16.26     +53.17  
 46.   Ahti Mustonen               Tuusula                               2.22.58     +59.49  
       Paavo Tomminen              Hamina                                  Kesk.             
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Puolimaraton Miehet 60

             
  1.   Risto Laitinen              Raahen Sport.Vet.                     1.25.47             
  2.   Seppo Myllys                Rantasalmen Urheilijat                1.35.21      +9.34  
  3.   Pekka Lindqvist             Raja-Karjalan Suunnistajat            1.43.26     +17.39  
  4.   Pentti Kuutti               Lappeenrannan Urheilu-Miehet          1.43.31     +17.44  
  5.   Markku Puranen              Kymen Urheiluveteraanit               1.43.38     +17.51  
  6.   Seppo Joukanen              Lappeenrannan Urheilu-Miehet          1.44.56     +19.09  
  7.   Kauko Kilpi                 Savitaipaleen Urheilijat              1.50.58     +25.11  
  8.   Terho Aspinen               Taapertajat, Lappeenranta             1.52.39     +26.52  
  9.   Kari Häyhä                  Tekniikan Urheilijat, Kajaani         1.57.20     +31.33  
 10.   Matti Korsberg              Miehikkälän Vilkas                    2.07.51     +42.04  
 11.   Jorma Näppi                 Ylämaan Pyrkijät                      2.10.07     +44.20  
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Puolimaraton Miehet 70

  
  1.   Raino Kiander               Jääsken Kirijät                       1.44.53             
  2.   Paavo Pystynen              Lappeenrannan Urheilu-Miehet          1.54.07      +9.14  
  3.   Veli Liimatta               Eno                                   2.05.41     +20.48  
  4.   Aulis Poutiainen            Kirkkonummi                           2.10.44     +25.51  
  5.   Olli Suonne                 Sporttiveteraanit                     2.35.31     +50.38  
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Puolimaraton Naiset yleinen

  
  1.   Mira Tuominen               Valkeakosken Haka                     1.21.29             
  2.   Anastasia Zakharova         Svetogorsk, RUS                       1.25.06      +3.37  
  3.   Suvi Kärmeniemi             Lappeenrannan Urheilu-Miehet          1.31.06      +9.37  
  4.   Heidi Horttanainen          Ruokolahden Raju                      1.34.41     +13.12  
  5.   Anna Kirves                 Raja-Karjalan Suunnistajat            1.44.52     +23.23  
  6.   Sanna Rantalainen           Mikkeli                               1.46.25     +24.56  
  7.   Paula Metsälä               Hollola                               1.47.52     +26.23  
  8.   Satu Suomalainen            Lappeenranta                          1.50.25     +28.56  
  9.   Heli Kiiveri                Taavetti                              1.51.19     +29.50  
 10.   Mari Laine                  Lappeenranta                          1.52.21     +30.52  
 11.   Suvi Tilli                  Virolahti                             1.55.38     +34.09  
 12.   Maarit Kinnunen             Lappeenranta                          1.56.58     +35.29  
 13.   Päivi Julku                 Lappeenranta                          1.57.35     +36.06  
 14.   Annika Hautamaa             Imatra                                1.58.48     +37.19  
 15.   Kaisa Torri                 Lahti                                 1.58.50     +37.21  
 16.   Elina Hynninen              Hamina                                1.59.04     +37.35  
 17.   Meritta Mäntysaari          Lappeenranta                          2.00.56     +39.27  
 18.   Maaria Haltsonen            Helsinki                              2.04.07     +42.38  
 19.   Maria Sonni                 Helsinki                              2.06.35     +45.06  
 19.   Jenni Harju                 Imatra                                2.06.35     +45.06  
 21.   Heidi Rantakare             Lappeenranta                          2.07.19     +45.50  
 22.   Laura Hongisto              Lappeenranta                          2.09.24     +47.55  
 23.   Emmakaisa Soisalo           Helsinki                              2.09.49     +48.20  
 24.   Maria Liutu                 Joutseno                              2.10.03     +48.34  
 25.   Saana Kirkkopelto           Hamina                                2.10.33     +49.04  
 26.   Heini Kosonen               Imatra                                2.10.50     +49.21  
 27.   Marja Näppi                 Lappeenranta                          2.10.59     +49.30  
 28.   Tanja Eskelinen             Joensuu                               2.14.01     +52.32  
 29.   Tanja Kosonen               Imatra                                2.16.46     +55.17  
 30.   Eeva Kotiharju              Lappeenranta                          2.17.58     +56.29  
 30.   Janica Hiipakka             Lappeenranta                          2.17.58     +56.29  
 32.   Pirjo Kuusitunturi          Imatra                                2.20.57     +59.28  
 33.   Johanna Siitonen            Lappeenranta                          2.23.14   +1.01.45  
 34.   Nicoletta Poverini          Lappeenranta                          2.28.43   +1.07.14  
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Puolimaraton Naiset 19

  
  1.   Maria Miettinen             Leppävirran Viri                      1.35.00             
  2.   Fanni Kivelä                Kirkkonummi                           1.43.25      +8.25  
  3.   Oona Haikonen               Taipalsaari                           1.56.00     +21.00  
  4.   Enja Steenbeck              Savonlinna                            2.08.43     +33.43  
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Puolimaraton Naiset 40

  
  1.   Tiina Päätalo               Ruokolahti                            1.37.04             
  2.   Satu Tervo                  Kotka                                 1.37.35        +31  
  3.   Satu Hölsä                  Sulkavan Naisvoimistelijat            1.44.57      +7.53  
  4.   Sanna-Leena Mikkonen        E-K:n Koulutuskuntayhtymä             1.48.33     +11.29  
  5.   Tarja Mikkelsson            Simpele                               1.51.37     +14.33  
  6.   Outi Wasama                 Lappeenranta                          1.54.50     +17.46  
  7.   Outi Rantatulkkila          Lappeenranta                          1.58.41     +21.37  
  8.   Tarja Westerlund            Suomen Urheiluopisto                  1.59.41     +22.37  
  9.   Tuula Kivelä                Iitti                                 2.00.53     +23.49  
 10.   Kirsi Uski                  Kouvola                               2.02.01     +24.57  
 11.   Merja Kuosmanen             Mikkeli                               2.02.06     +25.02  
 12.   Sari Janhunen               Lappeenrannan Urheilu-Miehet          2.02.23     +25.19  
 13.   Leila Ahtiainen             Joutsenon Kullervo                    2.03.58     +26.54  
 14.   Tiina Väänänen-Räsänen      Luumäki                               2.05.30     +28.26  
 15.   Satu Härkönen               Lappeenranta                          2.13.05     +36.01  
 16.   Heli Rötkö                  Lappeenranta                          2.14.27     +37.23  
 17.   Sari Illukka                Savitaipale                           2.15.22     +38.18  
 18.   Kirsi Ryösö                 Lappeenranta                          2.16.37     +39.33  
 19.   Mervi Auvinen               Parikkala                             2.21.07     +44.03  
 20.   Mervi Päätalo               Ruokolahti                            2.22.09     +45.05  
 21.   Satu Salminen               Joutseno                              2.33.46     +56.42  
       Sirpa Mutanen               Joensuun Kataja                         Kesk.             
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Puolimaraton Naiset 50

             
  1.   Seija Nurmi                 Kerkkoon Urheilijat                   1.29.44             
  2.   Mirja Kujala                Imatran Urheilijat                    1.35.24      +5.40  
  3.   Suvi Saali                  Sulkavan Urheilijat -41               1.36.32      +6.48  
  4.   Arja Tiilikainen            Ruokolahden Raju                      1.42.10     +12.26  
  5.   Ritva Väisänen              Kymin Koskenpojat                     1.48.41     +18.57  
  6.   Riitta Turunen              Lappeenranta                          1.51.50     +22.06  
  7.   Arja Pulkkinen              Joutsenon Kullervo                    1.53.44     +24.00  
  8.   Soile Luukkonen             Imatra                                2.03.18     +33.34  
  9.   Tiina Pussi                 SK Vuoksi                             2.10.53     +41.09  
 10.   Maija Kirves                Raja-Karjalan Suunnistajat            2.11.37     +41.53  
 11.   Pia Karhula                 Kouvola                               2.11.58     +42.14  
 12.   Eila Leppänen               Lappeenranta                          2.12.02     +42.18  
 13.   Aila Hult                   Lappeenranta                          2.20.38     +50.54  
 14.   Anne Lagus                  Kerava                                2.22.08     +52.24  
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Puolimaraton Naiset 60

  
  1.   Ulla Kekoniemi              Lappeenrannan Urheilu-Miehet          2.04.33             
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Etelä-Karjalan PM-Maraton Naiset

           
  1.   Eija Kuittinen              Imatran Urheilijat                    3.52.21             
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Lahden PM-Maraton Miehet

             
  1.   Timo Laine                  Lahden Ahkera                         2.59.37             
      

M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 N N35 N40 N50 PM PM19 PM40 PM50 PM60 PM70 PN PN19 PN40 PN50 PN60 EK-PM-N L-PM-M P-TUOLI

Pyörätuolimaraton

             
  1.   Erkki Pettinen              Mikkelin seudun invalidit ry          2.33.14             
      

 


 

 

Takaisin Maraton-sivuille

Sivu päivitetty 28.09.2008