25.KULLERVO MARATON 23.9.2006
SM MARATON
VETERAANIEN SM MARATON

Tulokset


SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

SM M (SM Maraton Miehet)

  1.   Yrjö Pesonen                Joensuun Kataja                   2.23.19             
  2.   Juha Hellsten               Turun Weikot                      2.27.12      +3.53  
  3.   Wille Keihänen              Viipurin Urheilijat               2.28.10      +4.51  
  4.   Simo Wannas                 Helsingin Kisa-Veikot             2.28.43      +5.24  
  5.   Anssi Raittila              Viipurin Urheilijat               2.29.01      +5.42  
  6.   Miika Takala                Parkanon Urheilijat               2.30.49      +7.30  
  7.   Tuomo Lehtinen              Turun Urheiluliitto               2.32.19      +9.00  
  8.   Mika Luoto                  Turun Urheiluliitto               2.32.38      +9.19  
  9.   Johan Ehrs                  IF VOM                            2.32.49      +9.30  
 10.   Kari Virtanen               Hämeenlinnan Tarmo                2.34.11     +10.52  
 11.   Matti Haapala               Vaajakosken Kuohu                 2.36.50     +13.31  
 12.   Arto Järvinen               Forssan Salama                    2.39.22     +16.03  
 13.   Jaakko Rinne                Teuvan Rivakka                    2.39.33     +16.14  
 14.   Stefan Storvall             IF Åsarna                         2.40.17     +16.58  
 15.   Jari Lahti                  Vaajakosken Kuohu                 2.41.05     +17.46  
 16.   Sakari Hukka                Pyhäselän Urheilijat              2.41.41     +18.22  
 17.   Petteri Kuorikoski          Kuortaneen Kunto                  2.42.47     +19.28  
 18.   Eero Lettojärvi             Orimattilan Jymy                  2.42.59     +19.40  
 19.   Eero Luhtala                Teivo Stayers                     2.44.09     +20.50  
 20.   Petri Juuti                 Kenttäurheilijat -58              2.44.12     +20.53  
 21.   Tomi Forsblom               Teivo Stayers                     2.46.37     +23.18  
 22.   Markku Kalliokoski          Jyväskylän Kenttäurheilijat       2.50.04     +26.45  
 23.   Timo Sariola                Vaasan Vasama                     2.51.01     +27.42  
 24.   Eero Lehtinen               Riihimäen Kiista-Veikot           2.53.24     +30.05  
 25.   Mika Rintala                Teivo Stayers                     2.54.41     +31.22  
 26.   Ahti Honkola                Soinin Sisu                       2.57.34     +34.15  
 27.   Jyrki Repola                Sjundeå Idrottsförening           3.08.27     +45.08  
       Ari Järveläinen             Kuopion Sisu-Veikot                 Kesk.             
       Tuomas Lunttila             Saarijärven Pullistus               Kesk.             
       Hannu Malmberg              Sjundeå Idrottsförening             Kesk.             
       Harri Nissinen              Imatran Urheilijat                  Kesk.             
       Pekka Rantakari             Helsingin Kisa-Veikot               Kesk.             
       Timo Roivas                 Joensuun Kataja                     Kesk.             
       Mikko Välimäki              Sjundeå Idrottsförening             Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

SM N (SM Maraton Naiset)

  1.   Hanna Jantunen              Turun Urheiluliitto               2.45.07             
  2.   Anette Byskata              Gamlakarleby IF                   2.50.48      +5.41  
  3.   Sanna Kullberg              Oulun Pyrintö                     2.51.29      +6.22  
  4.   Pauliina Utriainen          Kuopion Sisu-Veikot               2.56.08     +11.01  
  5.   Ritva Melender              Nurmon Urheilijat -99             2.58.43     +13.36  
  6.   Pauliina Kanervo            Oulun Pyrintö                     3.00.03     +14.56  
  7.   Sari Juuti                  Kenttäurheilijat -58              3.02.20     +17.13  
  8.   Marja-Riitta Loukkola       Lapin Sudet                       3.03.35     +18.28  
  9.   Katja Järvelä               Vaajakosken Kuohu                 3.04.10     +19.03  
 10.   Satu Kemppainen             Joensuun Kataja                   3.04.33     +19.26  
 11.   Merja Kaikkonen             Kenttäurheilijat -58              3.11.28     +26.21  
 12.   Marjo Mulari                Oulun Pyrintö                     3.12.40     +27.33  
 13.   Annukka Laakso              Vaasan Vasama                     3.17.06     +31.59  
 14.   Tuula Yrjölä                Hämeenlinnan Tarmo                3.21.42     +36.35  
 15.   Sari Yrjölä                 Hämeenlinnan Tarmo                3.24.19     +39.12  
 16.   Jaana Liias                 Kalajoen Junkkarit                3.27.40     +42.33  
       Mira Tuominen               Valkeakosken Haka                   Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

M (Kullervo Maraton, Miehet yleinen)

  1.   Yrjö Pesonen                Joensuun Kataja                   2.23.19             
  2.   Juha Hellsten               Turun Weikot                      2.27.12      +3.53  
  3.   Wille Keihänen              Viipurin Urheilijat               2.28.10      +4.51  
  4.   Simo Wannas                 Helsingin Kisa-Veikot             2.28.43      +5.24  
  5.   Anssi Raittila              Viipurin Urheilijat               2.29.01      +5.42  
  5.   Johan Ehrs                  IF VOM                            2.29.01      +5.42  
  7.   Miika Takala                Parkanon Urheilijat               2.30.49      +7.30  
  8.   Tuomo Lehtinen              Turun Urheiluliitto               2.32.19      +9.00  
  9.   Mika Luoto                  Turun Urheiluliitto               2.32.38      +9.19  
 10.   Jaakko Rinne                Teuvan Rivakka                    2.39.33     +16.14  
 11.   Sakari Hukka                Pyhäselän Urheilijat              2.41.41     +18.22  
 12.   Petteri Kuorikoski          Kuortaneen Kunto                  2.42.47     +19.28  
 13.   Petri Juuti                 Kenttäurheilijat -58              2.44.12     +20.53  
 14.   Tomi Forsblom               Teivo Stayers                     2.46.37     +23.18  
 15.   Jussi Kumpula               Helsingin Jyry                    2.47.38     +24.19  
 16.   Markku Kalliokoski          Jyväskylän Kenttäurheilijat       2.50.04     +26.45  
 17.   Simo Turunen                Suomen Viulunrakentajien Kilta    2.59.17     +35.58  
 18.   Jari Virtanen               Raja- ja Merivartiokoulu          3.04.20     +41.01  
 19.   Mika Hautamäki              Varalan Maratonklubi              3.07.32     +44.13  
 20.   Pekka Aalto                 SCMT,Hki                          3.12.50     +49.31  
 21.   Jouni Kouvo                 Nokia Road Runners                3.13.06     +49.47  
 22.   Teemu Selvenius             Truebell Finland                  3.14.03     +50.44  
 23.   Kari Mäkelä                 Lahti                             3.15.12     +51.53  
 24.   Jarno Haaja                 Virolahti                         3.17.05     +53.46  
 25.   Sami Valkama                Peräkylän Ponnistus               3.17.45     +54.26  
 26.   Antti Aho                   Tampere                           3.17.49     +54.30  
 27.   Antti Belinskij             Helsingin Herrat                  3.19.59     +56.40  
 28.   Harri Kosonen               Peräkylän Ponnistus               3.21.42     +58.23  
 29.   Matti Huttunen              Korven Honka                      3.22.40     +59.21  
 30.   Mika Kulju                  Helsinki                          3.36.28   +1.13.09  
 31.   Juha Hihnala                Korson Kengurut                   3.38.38   +1.15.19  
 32.   Jari Lintukangas            Ypäjä                             3.38.42   +1.15.23  
 33.   Sami Honkanen               Imatra                            3.39.10   +1.15.51  
 34.   Sami Latva                  Mäntsälä                          3.43.37   +1.20.18  
 35.   Jarno Hämäläinen            Kotkan Palomiesurheilijat         3.46.10   +1.22.51  
 36.   Jukka Savolainen            Heinolan Liikuntakeskus           3.51.02   +1.27.43  
 37.   Pasi Poikonen               Joutsenon Kullervo                3.52.10   +1.28.51  
 38.   Janne Koskinen              Joutseno                          3.57.40   +1.34.21  
 39.   Jukka Venäläinen            Vaasan Kuntokiri                  3.58.10   +1.34.51  
 40.   Heikki Pollari              Espoo                             3.59.06   +1.35.47  
 41.   Juha Seppänen               Masku                             4.13.27   +1.50.08  
 42.   Markko Flores               Helsinki                          4.16.02   +1.52.43  
 43.   Jukka Huoponen              Turku                             4.21.02   +1.57.43  
 44.   Topias Haarala              Joutseno                          4.22.33   +1.59.14  
 45.   Jukka-Pekka Kerkkänen       Kuopio                            4.29.53   +2.06.34  
 46.   Janne Väkevä                Kuusankoski                       4.49.18   +2.25.59  
 47.   Juha Kuusela                Heinolan Liikuntakeskus           5.00.11   +2.36.52  
 48.   Heikki Kärkkäinen           Kärkkäisten sukuseura             5.16.25   +2.53.06  
 49.   Petri Hakkarainen           Joensuu                           5.36.42   +3.13.23  
 50.   Marko Jönhede               Pyhäselkä                         5.40.21   +3.17.02  
       Ari Hölsä                   Tieliikelaitos                      Kesk.             
       Kimmo Kerkkänen             Lappeenranta                        Kesk.             
       Tuomas Lunttila             Saarijärven Pullistus               Kesk.             
       Hannu Malmberg              Sjundeå Idrottsförening             Kesk.             
       Harri Nissinen              Imatran Urheilijat                  Kesk.             
       Petteri Pyyhtiä             Korven Honka                        Kesk.             
       Pekka Rantakari             Helsingin Kisa-Veikot               Kesk.             
       Timo Roivas                 Joensuun Kataja                     Kesk.             
       Arto Tielinen               Lappeenrannan Urheilu-Miehet        Kesk.             
       Jussi Utriainen             Lahden Ahkera                       Kesk.             
       Mikko Välimäki              Sjundeå Idrottsförening             Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

M35 (Veteraanien SM Maraton, Miehet 35)

  1.   Kari (V) Virtanen           Hämeenlinnan Tarmo                2.34.11             
  2.   Matti (V) Haapala           Vaajakosken Kuohu                 2.36.50      +2.39  
  3.   Arto (V) Järvinen           Forssan Salama                    2.39.22      +5.11  
  4.   Janne (V) Sakkara           Kymen Urheiluveteraanit           2.46.01     +11.50  
  5.   Juha (V) Virtanen           Hämeenlinnan Tarmo                2.52.03     +17.52  
  6.   Ismo (V) Raitanen           Teivo Stayers                     2.54.13     +20.02  
  7.   Mika (V) Perkiömäki         Teivo Stayers                     3.00.00     +25.49  
  8.   Timo (V) Laine              Lahden Ahkera                     3.02.12     +28.01  
  9.   Marko (V) Kaijanniemi       Teivo Stayers                     3.06.43     +32.32  
 10.   Jyrki (V) Repola            Sjundeå Idrottsförening           3.08.27     +34.16  
 11.   Ville (V) Wiik              Varalan Maratonklubi              3.10.07     +35.56  
 12.   Mika (V) Majander           Kymen Urheiluveteraanit           3.11.12     +37.01  
 13.   Jarmo (V) Juhola            Korson Kengurut                   3.17.29     +43.18  
 14.   Marko (V) Uusitalo          Porin Urheiluveteraanit           3.19.19     +45.08  
 15.   Kimmo (V) Hakala            Varalan Maratonklubi              3.28.03     +53.52  
 16.   Janne (V) Ruuska            Päijät-Hämeen Vet.urh.            3.36.26   +1.02.15  
 17.   Toni (V) Kattilamäki        Sporttiveteraanit                 3.42.48   +1.08.37  
 18.   Vesa (V) Hursti             Varalan Maratonklubi              3.45.11   +1.11.00  
       Timo (V) Petäjä             Varalan Maratonklubi                Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

M40 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Miehet 40)


  1.   Jari (V) Lahti              Vaajakosken Kuohu                 2.41.05             
  2.   Ilkka (V) Lötjönen          Imatran Urheilijat                2.43.08      +2.03  
  3.   Simo-Pekka (V) Aarnisalo    Hämeenlinnan Tarmo                2.48.49      +7.44  
  4.   Timo (V) Sariola            Vaasan Vasama                     2.51.01      +9.56  
  5.   Mika (V) Rintala            Teivo Stayers                     2.54.41     +13.36  
  6.   Mikko (V) Huuki             Eskolan Eskot                     2.55.16     +14.11  
  7.   Markku Kaarlela             Kotka                             2.56.00     +14.55  
  8.   Ari (V) Pulkkinen           Endurance                         2.57.55     +16.50  
  9.   Jari (V) Uusitalo           Porvoon Urheilijat                2.59.41     +18.36  
 10.   Tomi (V) Matikainen         Korson Kengurut                   2.59.48     +18.43  
 11.   Ari (V) Siuvatti            Varsinais-Suomen Vet.Urh.         3.02.02     +20.57  
 12.   Vesa Venäläinen             Finnish Chemicals                 3.04.27     +23.22  
 13.   Vesa Taiveaho               Espoo                             3.06.50     +25.45  
 14.   Pekka (V) Närhi             Vaajakosken Kuohu                 3.12.49     +31.44  
 15.   Arto (V) Näsänen            Imatran Urheilijat                3.12.55     +31.50  
 16.   Kenneth (V) Högholm         IF Femman                         3.16.20     +35.15  
 17.   Marko (V) Manninen          Päijät-Hämeen Vet.urh.            3.17.50     +36.45  
 18.   Veijo Ojanen                Wihuri Oy, Wipak                  3.18.24     +37.19  
 19.   Ari (V) Paukku              Sporttiveteraanit                 3.20.52     +39.47  
 20.   Ari Pietarinen              Kontiolahti                       3.21.45     +40.40  
 21.   Jukka (V) Laskujärvi        Kunto-Pirkat                      3.23.28     +42.23  
 22.   Markku Seppänen             Helsinki                          3.25.08     +44.03  
 23.   Esko Peura                  Helsinki                          3.26.06     +45.01  
 24.   Jari (V) Marjomaa           Sporttiveteraanit                 3.27.35     +46.30  
 25.   Ari Sinkko                  Lemi                              3.29.26     +48.21
Närhinen Heikki Helsinki 3.29.26 +48.21 27. Kenneth (V) Sola Porvoon Urheilijat 3.29.52 +48.47 28. Veikko Niemi Anjalankoski 3.30.01 +48.56 29. Mats (V) Ceder IF Femman 3.31.34 +50.29 30. Jorma (V) Sopanen Varalan Maratonklubi 3.34.16 +53.11 31. Juha (V) Ketola Varalan Maratonklubi 3.34.32 +53.27 32. Roger Dyhr Sjundeå Idrottsförening 3.38.57 +57.52 33. Timo Rötkö Lappeen Riento 3.39.55 +58.50 34. Timo Alanko Joensuu 3.50.21 +1.09.16 35. Jarmo Takala Lahti 3.52.11 +1.11.06 36. Markku Peltonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 4.04.13 +1.23.08 37. Jarmo (V) Honkanen Pyhäselän Urheilijat 4.11.30 +1.30.25 38. Hannu Salonpää Helsinki 4.30.30 +1.49.25 39. Kari Kakkola Lappeenrannan Urheilu-Miehet 4.55.52 +2.14.47 40. Jouni Heinonen Hollola 5.16.39 +2.35.34 Asko Heinonen Okeroisten Urheilijat Kesk. Alexander Holthoer Sjundeå Idrottsförening Kesk. Ari Järveläinen Kuopion Sisu-Veikot Kesk. Harri Riikilä Savonlinnan Hiihtoseura Kesk. Jarmo Tonder Ruokolahden Raju Kesk.
Ari(V)Ahtiainen Hämeenlinnan Kisa Kesk.

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

M45 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Miehet 45)

  1.   Stefan (V) Storvall         IF Kronan                         2.40.17             
  2.   Eero (V) Lettojärvi         Päijät-Hämeen Vet.urh.            2.42.59      +2.42  
  3.   Seppo (V) Kykkänen          Kankaanpään Urheilijat            2.43.40      +3.23  
  4.   Eero (V) Luhtala            Teivo Stayers                     2.44.09      +3.52  
  5.   Jukka (V) Kauppila          Kalajoen Junkkarit                2.46.36      +6.19  
  6.   Sten Braskén                Larsmo IF                         2.51.37     +11.20  
  7.   Eero (V) Lehtinen           Riihimäen Kiista-Veikot           2.53.24     +13.07  
  8.   Seppo (V) Vuorinen          Hämeenlinnan Kisa                 2.54.45     +14.28  
  9.   Jari (V) Ehrnrooth          Helsingin Kisa-Veikot             2.55.37     +15.20  
 10.   Tapani (V) Nieminen         Simpeleen Urheilijat              2.56.44     +16.27  
 11.   Hannu (V) Äikäs             Teivo Stayers                     2.57.22     +17.05  
 12.   Hannu (V) Kuosmanen         Mäntylahden Veto                  2.57.31     +17.14  
 13.   Ahti (V) Honkola            Soinin Sisu                       2.57.34     +17.17  
 14.   Osmo (V) Jahkola            Lahden Ahkera                     2.57.37     +17.20  
 15.   Mikko (V) Heinämäki         Kunto-Pirkat                      2.58.22     +18.05  
 16.   Mårten (V) Lövdahl          IF Femman                         2.59.36     +19.19  
 17.   Jukka Lautala               Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.03.50     +23.33  
 18.   Ossi (V) Manninen           Mäntylahden Veto                  3.04.03     +23.46  
 19.   Juha (V) Murtonen           Hämeenlinnan Kisa                 3.12.34     +32.17  
 20.   Kimmo (V) Kääriäinen        Varalan Maratonklubi              3.20.24     +40.07  
 21.   Harri Nissinen              Savonlinna                        3.20.38     +40.21  
 22.   Juha Parkkonen              Lappeenranta                      3.21.07     +40.50  
 23.   Kari (V) Peltoniemi         Korson Kengurut                   3.21.39     +41.22  
 24.   Ari (V) Pousi               Imatran Urheilijat                3.22.03     +41.46  
 25.   Kari Taurama                E-K:n Koulutuskuntayhtymä         3.22.07     +41.50  
 26.   Timo (V) Hyvönen            Varalan Maratonklubi              3.25.41     +45.24  
 27.   Yrjö (V) Stolze             Varalan Maratonklubi              3.27.25     +47.08  
 28.   Keijo Oksanen               Dekk Partner, Lahti               3.29.04     +48.47  
 29.   Anssi (V) Reponen           Korson Kengurut                   3.29.21     +49.04  
 30.   Jari (V) Lindholm           Mäntsälän Urheilijat              3.29.55     +49.38  
 31.   Harri (V) Paananen          Jyväskylän Kenttäurheilijat       3.34.10     +53.53  
 32.   Seppo Salo                  YIT                               3.40.48   +1.00.31  
 33.   Jouko Repo                  Mäntsälä                          3.43.37   +1.03.20  
 34.   Jouni (V) Holopainen        Varsinais-Suomen Vet.Urh.         3.48.24   +1.08.07  
 35.   Juha Kokko                  Joensuu                           3.51.47   +1.11.30  
 36.   Jarmo Lumme                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.59.36   +1.19.19  
 37.   Teuvo (V) Soikkeli          Pyhäselän Urheilijat              4.04.27   +1.24.10  
 38.   Juha Turkia                 Diabetesyhdistys                  4.24.36   +1.44.19  
 39.   Sauli Ahvenjärvi            Rauma                             4.25.29   +1.45.12  
 40.   Matti Soljosalo             Lappeenrannan Urheilu-Miehet      4.55.52   +2.15.35  
 41.   Jouni (V) Laitinen          Pieksämäen Veikot                 5.51.29   +3.11.12  
       Sulo (V) Halonen            Juuan Urheilijat                    Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

M50 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Miehet 50)

  1.   Kari (V) Lomperi            Leppävaaran Sisu                  2.49.16             
  2.   Juri (V) Chikalov           Joensuun Kataja                   2.52.21      +3.05  
  3.   Harri (V) Välimaa           Euran Raiku                       2.56.18      +7.02  
  4.   Harri  (V) Ojansuu          Varalan Maratonklubi              2.57.40      +8.24  
  5.   Taisto (V) Lehtinen         Sporttiveteraanit                 3.00.44     +11.28  
  6.   Jorma (V) Hannikainen       Kuopion Seudun Vet.Urheilijat     3.03.01     +13.45  
  7.   Vladimir (V) Tschernof      Hämeenlinnan Kisa                 3.04.39     +15.23  
  8.   Heikki (V) Järvenpää        Häjyt                             3.04.53     +15.37  
  9.   Arto (V) Niemi              Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.05.12     +15.56  
 10.   Matti (V) Tennilä           Rovaniemen Roadrunners            3.06.18     +17.02  
 11.   Lauri (V) Laasonen          Kenttäurheilijat -58              3.14.04     +24.48  
 12.   Ilkka (V) Pihlajamäki       Päijät-Hämeen Vet.urh.            3.15.21     +26.05  
 13.   Jukka Arvassalo             Espoo                             3.18.59     +29.43  
 14.   Antti (V) Korpi             Riihimäen Kiista-Veikot           3.20.29     +31.13  
 15.   Keijo Maksimainen           Ilomantsin Urheilijat             3.20.31     +31.15  
 16.   Markku (V) Lehtinen         Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.23.11     +33.55  
 17.   Hannu Rossinen                                                3.34.36     +45.20  
 18.   Jorma Loikkanen             Joutsenon Kullervo                3.40.18     +51.02  
 19.   Esa Nieminen                Järvenpää                         3.41.36     +52.20  
 20.   Harri (V) Elovaara          Varsinais-Suomen Vet.Urh.         3.42.23     +53.07  
 21.   Alpo (V) Vornanen           Mäntylahden Veto                  3.42.59     +53.43  
 22.   Jouni Heliste               Valkealan Varunskunnan Urh.       3.45.46     +56.30  
 23.   Pentti (V) Tamminen         Päijät-Hämeen Vet.urh.            3.46.43     +57.27  
 24.   Jarmo Untola                SportClub Lahtico                 3.49.33   +1.00.17  
 25.   Juha (V) Kirves             Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.52.49   +1.03.33  
 26.   Allan (V) Laukkanen         Korson Kengurut                   3.53.38   +1.04.22  
 27.   Jouni Kallio                Kouvola                           3.56.38   +1.07.22  
 28.   Markku Mikkonen             Lappeenranta                      3.57.17   +1.08.01  
 29.   Kari (V) Lind               Euran Raiku                       3.57.31   +1.08.15  
 30.   Jari-Jukka Asikainen        Imatra                            4.03.06   +1.13.50  
 31.   Pertti Rinkinen             Kotka                             4.04.34   +1.15.18  
 32.   Hannu Raiskio               Viipurin Urheilijat               4.08.05   +1.18.49  
 33.   Juhani Mustonen             Juvan Urheilijat                  4.08.37   +1.19.21  
 34.   Kimmo Hanhisalo             KK-team Pohjalainen               4.12.03   +1.22.47  
 35.   Esko Saarenharju            Juva                              4.34.21   +1.45.05  
 36.   Arto (V) Ylikotila          Ruokolahden Raju                  4.34.23   +1.45.07  
 37.   Markku Talka                Taipalsaari                       4.36.59   +1.47.43  
 38.   Esa Korpi                   Ekopa                             4.37.35   +1.48.19  
 39.   Ryynänen Jukka              Golden Viking, Valkeala           4.50.59   +2.01.43   
40. Pekko (V) Repo Varalan Maratonklubi 4.59.58 +2.10.42 41. Raimo Ovaskainen Joutseno 5.34.02 +2.44.46 Paavo (V) Purmonen Ilomantsin Urheilijat Kesk. Jukka Saastamoinen Kuopion Seudun Vet.Urheilijat Kesk.

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

M55 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Miehet 55)

  1.   Tuomo (V) Panttila          Kauhajoen Karhu                   2.48.42             
  2.   Matti (V) Lavonen           Pakilan Visa                      2.50.35      +1.53  
  3.   Grels (V) Wikman            IF Drott                          2.56.49      +8.07  
  4.   Kauko (V) Kuningas          Kymen Urheiluveteraanit           3.03.30     +14.48  
  5.   Pentti (V) Hämäläinen       Leppävirran Viri                  3.06.52     +18.10  
  6.   Risto (V) Komulainen        Mäntylahden Veto                  3.08.13     +19.31  
  7.   Markku (V) Laurikainen      Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.11.08     +22.26  
  8.   Bjarne (V) Häggblom         IF Drott                          3.11.35     +22.53  
  9.   Pentti Sallinen             Liperin Taimi                     3.14.00     +25.18  
 10.   Veijo (V) Rönkkö            Mäntylahden Veto                  3.15.08     +26.26  
 11.   Tauno (V) Tahkola           Kuusamon Eräveikot                3.16.00     +27.18  
 12.   Kari (V) Viljakainen        Porvoon Urheilijat                3.25.22     +36.40  
 13.   Pekka (V) Tiainen           Helsingin Jyry                    3.29.42     +41.00  
 14.   Pertti (V) Suominen         Euran Raiku                       3.31.51     +43.09  
 15.   Juha Viuho                  Savonlinnan Riento                3.36.45     +48.03  
 16.   Seppo Heikura               Vantaa                            3.42.17     +53.35  
 17.   Juha (V) Kokko              Varalan Maratonklubi              3.44.08     +55.26  
 18.   Risto Vainio                Turun Suunnistajat                3.53.07   +1.04.25  
 19.   Pertti (V) Kähäri           Mäntylahden Veto                  3.53.49   +1.05.07  
 20.   Heikki (V) Koskinen         Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.53.54   +1.05.12  
 21.   Kalle Jänkälä               Helsinki                          3.55.53   +1.07.11  
 22.   Heikki (V) Kotkanoksa       Vaasan Vasama                     3.56.12   +1.07.30  
 23.   Jaakko Hämäläinen           Joutseno                          3.57.16   +1.08.34  
 24.   Sami Partanen               Parikkala                         3.57.51   +1.09.09  
 25.   Hannu Vänskä                Espoo                             3.58.15   +1.09.33  
 26.   Veikko Siitonen             Lappeenranta                      4.05.19   +1.16.37  
 27.   Kalevi Mikkonen             Hyvinkää                          4.11.48   +1.23.06  
 28.   Hans (V) Mannsten           Häjyt                             4.13.51   +1.25.09  
 29.   Kyösti (V) Klemetti         Sporttiveteraanit                 4.46.06   +1.57.24  
 30.   Asko (V) Peltonen           Varalan Maratonklubi              5.14.52   +2.26.10  
       Heikki (V) Miettinen        Riihimäen Kiista-Veikot             Kesk.             
       Jaakko (V) Rouhiainen       Teivo Stayers                       Kesk.             
       Raimo (V) Simanainen        Juuan Urheilijat                    Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

M60 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Miehet 60)

  1.   Aulis (V) Kilpeläinen       Korson Kengurut                   3.02.51             
  2.   Kari (V) Tölkkö             Varsinais-Suomen Vet.Urh.         3.18.09     +15.18  
  3.   Vesa Takala                 Suolahden Urho                    3.18.54     +16.03  
  4.   Markku (V) Tunturi          Kunto-Pirkat                      3.23.25     +20.34  
  5.   Risto (V) Hassinen          Häjyt                             3.26.04     +23.13  
  6.   Reijo (V) Toivonen          Kunto-Pirkat                      3.26.22     +23.31  
  7.   Seppo Myllys                Rantasalmen Urheilijat            3.26.59     +24.08  
  8.   Raimo (V) Riihola           Iisalmen Visa                     3.29.37     +26.46  
  9.   Mauri (V) Volama            Häjyt                             3.30.42     +27.51  
 10.   Antero (V) Ignatius         Esbo IF                           3.34.51     +32.00  
 11.   Asko (V) Vilén              Varalan Maratonklubi              3.37.46     +34.55  
 12.   Eero Rautiainen             Joensuu                           3.45.12     +42.21  
 13.   Antero Siikalahti           Mikkeli                           3.45.37     +42.46  
 14.   Jukka (V) Reinikainen       Varalan Maratonklubi              3.48.35     +45.44  
 15.   Pertti (V) Ryhänen          Häjyt                             3.49.57     +47.06  
 16.   Anssi (V) Joutsenlahti      Kankaanpään Urheilijat            3.50.32     +47.41  
 17.   Hannu Kosonen               Kerimäen Kuntoilijat              3.53.46     +50.55  
 18.   Matti (V) Jääskeläinen      Varalan Maratonklubi              3.58.04     +55.13  
 19.   Kauko (V) Ikonen            Juvan Urheilijat                  3.59.14     +56.23  
 20.   Eero Mattila                Anjalankoski                      4.46.12   +1.43.21  
 21.   Raimo Tanttu                Kerimäen Kuntoilijat              4.46.19   +1.43.28  
 22.   Arvo Käki                   Vantaa                            4.53.21   +1.50.30  
 23.   Heimo (V) Suurkuukka        Lappeenrannan Urheilu-Miehet      4.59.35   +1.56.44  
 24.   Kalevi (V) Saukkonen        Varsinais-Suomen Vet.Urh.         5.39.16   +2.36.25  
       Seppo (V) Joukanen          Lappeenrannan Urheilu-Miehet        Kesk.             
       Matti Korsberg              Miehikkälän Vilkas                  Kesk.      
Urho Harjula Helsinki Kesk.

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

M65 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Miehet 65)

  1.   Veli (V) Janhunen           Laukkosken Taimi                  3.22.17             
  2.   Arto (V) Kähärä             Jääsken Kirijät                   3.28.25      +6.08  
  3.   Pentti (V) Karo             Kunto-Pirkat                      3.28.54      +6.37  
  4.   Paavo (V) Takalahti         Kempeleen Maratonklubi            3.32.59     +10.42  
  5.   Matti (V) Latvala           Häjyt                             3.33.13     +10.56  
  6.   Pertti (V) Henttinen        Varalan Maratonklubi              3.38.26     +16.09  
  7.   Taisto (V) Kosonen          Varsinais-Suomen Vet.Urh.         3.43.02     +20.45  
  8.   Jussi Eerikäinen            Savonlinnan Riento                3.48.06     +25.49  
  9.   Juhani (V) Vilkman          Päijät-Hämeen Vet.urh.            3.48.18     +26.01  
 10.   Osmo (V) Korhonen           Varsinais-Suomen Vet.Urh.         4.00.41     +38.24  
 11.   Markku (V) Salmelin         Varalan Maratonklubi              4.00.44     +38.27  
 12.   Eero (V) Hanni              Kempeleen Maratonklubi            4.15.58     +53.41  
 13.   Pentti (V) Miettinen        Jääsken Kirijät                   4.19.11     +56.54  
 14.   Matti (V) Mänttäri          Varalan Maratonklubi              4.23.39   +1.01.22  
 15.   Jorma Mali                  Helsinki Triathlon                4.35.49   +1.13.32  
 16.   Eero (V) Tossavainen        Pyhäselän Urheilijat              5.04.49   +1.42.32  
 17.   Jarkko Hammaren             Espoo                             5.08.40   +1.46.23  
 18.   Risto (V) Männikkö          Kunto-Pirkat                      5.11.30   +1.49.13  
 19.   Olavi (V) Lampinen          Sporttiveteraanit                 5.28.26   +2.06.09  
 20.   Veikko Nurminen             Helsinki                          5.45.52   +2.23.35  

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

M70 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Miehet 70)


  1.   Raino (V) Kiander           Jääsken Kirijät                   3.23.36             
  2.   Toivo (V) Kylmäaho          Kempeleen Maratonklubi            3.58.34     +34.58  
  3.   Heikki (V) Linna            Kangasniemen Kalske               4.09.05     +45.29  
  4.   Onni Siltala                Myllykosken Kilpaveikot           4.12.10     +48.34  
  5.   Veli (V) Liimatta           Liperin Taimi                     4.24.15   +1.00.39  
  6.   Pertti (V) Näsänen          Lieksan Urheilijat                4.24.58   +1.01.22  
  7.   Aulis Poutiainen            Kirkkonummi                       4.27.19   +1.03.43  
  8.   Niilo (V) Korhonen          Leppävirran Urheilijat            4.54.36   +1.31.00  
  9.   Pentti (V) Siren            Sporttiveteraanit                 5.17.29   +1.53.53  
 10.   Erkki Vaisto                Helsinki                          5.21.17   +1.57.41  
       Pekka (V) Kandolin          Häjyt                               Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

M75 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Miehet 75)

  1.   Väinö (V) Latvala           Ilmajoen Kisailijat               4.24.44             
  2.   Erkki (V) Rikkonen          Taipalsaaren Veikot               4.39.13     +14.29  
  3.   Tauno Peippo                Espoo                             5.03.57     +39.13  
  4.   Taavi (V) Juuti             Leppävirran Urheilijat            5.16.23     +51.39  
  5.   Erkki (V) Ratinen           Polvijärven Vauhti                5.47.37   +1.22.53  
       Olli (V) Suonne             Sporttiveteraanit                   Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

M80 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Miehet 80)

  1.   Olli (V) Kivioja            Sporttiveteraanit                 5.36.40             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

N (Kullervo Maraton, Naiset yleinen)

  1.   Hanna Jantunen              Turun Urheiluliitto               2.45.07             
  2.   Anette Byskata              Gamlakarleby IF                   2.50.48      +5.41  
  3.   Sanna Kullberg              Oulun Pyrintö                     2.51.29      +6.22  
  4.   Pauliina Utriainen          Kuopion Sisu-Veikot               2.56.08     +11.01  
  5.   Pauliina Kanervo            Oulun Pyrintö                     3.00.03     +14.56  
  6.   Sari Juuti                  Kenttäurheilijat -58              3.02.20     +17.13  
  7.   Marja-Riitta Loukkola       Lapin Sudet                       3.03.35     +18.28  
  8.   Katja Järvelä               Vaajakosken Kuohu                 3.04.10     +19.03  
  9.   Satu Kemppainen             Joensuun Kataja                   3.04.33     +19.26  
 10.   Katja Kemppinen             Vehkalahden Veikot                3.06.36     +21.29  
 11.   Marjo Mulari                Oulun Pyrintö                     3.12.40     +27.33  
 12.   Annukka Laakso              Vaasan Vasama                     3.17.06     +31.59  
 13.   Sari Yrjölä                 Hämeenlinnan Tarmo                3.24.19     +39.12  
 14.   Mari Liikonen               Lahti                             3.30.49     +45.42  
 15.   Elina Arokannas             Lahti                             3.52.48   +1.07.41  
 16.   Kirsi Hietanen              Lahti                             4.00.04   +1.14.57  
 17.   Hanna Ahola                 Helsinki                          4.04.16   +1.19.09  
 18.   Hanna-Kaisa Koppelomäki     Multian Jyske                     4.12.24   +1.27.17  
 19.   Mirka Seppänen              Masku                             4.13.28   +1.28.21  
 20.   Tanja Holopainen            Joensuu                           4.15.37   +1.30.30  
 21.   Heli Timperi                Lappeenranta                      4.20.49   +1.35.42  
 22.   Kirsti Tiirikainen          Lappeenranta                      4.31.57   +1.46.50  
       Mira Tuominen               Valkeakosken Haka                   Kesk.             
       Mari Väyrynen               Joensuu                             Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

N35 (Veteraanien SM Maraton, Naiset 35)

  1.   Taina (V) Nurmikumpu        Päijät-Hämeen Vet.urh.            3.19.26             
  2.   Tuula (V) Ylitalo           Saarijärven Pullistus             3.20.38      +1.12  
  3.   Merja (V) Ahonen            Varalan Maratonklubi              3.21.45      +2.19  
  4.   Jaana (V) Liias             Kalajoen Junkkarit                3.27.40      +8.14  
  5.   Satu (V) Vuorela            Varalan Maratonklubi              3.43.27     +24.01  
  6.   Eija  (V) Tohni             Varalan Maratonklubi              4.14.39     +55.13  
  7.   Pauliina (V) Veräväinen     Varalan Maratonklubi              4.24.17   +1.04.51  

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

N40 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Naiset 40)

  1.   Laura (V) Meronen           Päijät-Hämeen Vet.urh.            3.07.22             
  2.   Merja (V) Kaikkonen         Kenttäurheilijat -58              3.11.28      +4.06  
  3.   Kirsti (V) Pokka            Leppävaaran Sisu                  3.14.25      +7.03  
  4.   Liisa (V) Akimof            Riihimäen Kiista-Veikot           3.23.43     +16.21  
  5.   Hannele (V) Takala          Häjyt                             3.40.37     +33.15  
  6.   Tiina (V) Aspelin           Varalan Maratonklubi              3.45.33     +38.11  
  7.   Hanna (V) Vauhkonen         Varalan Maratonklubi              3.49.29     +42.07  
  8.   Jaana Ristiluoma            Tampere                           4.21.16   +1.13.54  
  9.   Suvi (V) Lainio             Lappeenrannan Urheilu-Miehet      4.22.02   +1.14.40  
 10.   Tarja Raatikainen           Pyhäselän Urheilijat              4.26.22   +1.19.00  
 11.   Eija (V) Peura              Vaasan Vasama                     4.31.17   +1.23.55  
 12.   Pilvi Pyykki-Kainulainen    Jyväskylä                         4.39.46   +1.32.24  

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

N45 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Naiset 45)

  1.   Ritva (V) Melender          Nurmon Urheilijat -99             2.58.43             
  2.   Pirjo Kivelä                Kirkkonummi                       3.14.49     +16.06  
  3.   Teija (V) Toivonen          Varsinais-Suomen Vet.Urh.         3.17.21     +18.38  
  4.   Tuula (V) Yrjölä            Hämeenlinnan Tarmo                3.21.42     +22.59  
  5.   Mirja (V) Kujala            Imatran Urheilijat                3.25.23     +26.40  
  6.   Päivi (V) Kovanen           Riihimäen Kiista-Veikot           3.39.21     +40.38  
  7.   Marjo (V) Hutri             Häjyt                             3.46.44     +48.01  
  8.   Anitta (V) Järvenpää        Varalan Maratonklubi              3.55.29     +56.46  
  9.   Tuula (V) Harjamäki         Häjyt                             3.59.18   +1.00.35  
 10.   Riitta (V) Saukkonen        Varalan Maratonklubi              4.25.51   +1.27.08  
 11.   Irma (V) Repo               Varalan Maratonklubi              4.53.39   +1.54.56  
       Elli-Tarja (V) Hallikainen  Rovaniemen Roadrunners              Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

N50 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Naiset 50)

  1.   Seija (V) Nurmi             Kerkkoon Urheilijat               3.06.59             
  2.   Riitta (V) Hämäläinen       Vaajakosken Kuohu                 3.20.17     +13.18  
  3.   Aira Tersa                  Keskon Kerho                      3.38.06     +31.07  
  4.   Leena (V) Salo              Euran Raiku                       3.39.52     +32.53  
  5.   Tuula (V) Lind              Euran Raiku                       3.58.07     +51.08  
  6.   Terttu Hanhisalo            KK-team Pohjalainen               4.00.49     +53.50  
  7.   Laila (V) Luoma             Häjyt                             4.13.12   +1.06.13  
  8.   Eeva (V) Nurmi              Euran Raiku                       4.51.58   +1.44.59  
       Terttu Kuukka               Alajärvi                            Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

N55 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Naiset 55)

  1.   Erja (V) Laitakari          Varalan Maratonklubi              3.46.26             
  2.   Alli (V) Maja               Häjyt                             4.02.43     +16.17  
  3.   Anja (V) Turunen            Helsingin Jyry                    4.05.37     +19.11  
  4.   Helena (V) Friman           Varsinais-Suomen Vet.Urh.         4.08.23     +21.57  
  5.   Auli Suomalainen            Multian Jyske                     4.12.56     +26.30  
  6.   Marjatta (V) Saimovaara     Päijät-Hämeen Vet.urh.            4.25.58     +39.32  
  7.   Leena (V) Myllykangas       Vaasan Vasama                     4.32.00     +45.34  
  8.   Riitta (V) Koski            Vaasan Vasama                     4.34.52     +48.26  
  9.   Leila (V) Lintunen          Sporttiveteraanit                 5.27.19   +1.40.53  

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

N60 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Naiset 60)

  1.   Leena (V) Kosonen           Mikkelin Kilpa-Veikot             3.54.45             
  2.   Leena (V) Saari             Ylivieskan Kuula                  4.03.52      +9.07  
  3.   Marja-Liisa (V) Reini       Häjyt                             4.14.04     +19.19  
  4.   Seija (V) Piispanen         Varsinais-Suomen Vet.Urh.         4.24.31     +29.46  
  5.   Tarja-Liisa Heikkilä        Helsinki                          5.01.01   +1.06.16  

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

N65 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Naiset 65)

  1.   Riitta (V) Rasimus          Riihimäen Kiista-Veikot           3.34.37             
  2.   Kerttu (V) Kiili            Sporttiveteraanit                 5.51.07   +2.16.30  

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

N70 (Kullervo Maraton ja Veteraanien SM Maraton, Naiset 70)

  1.   Auli (V) Korhonen           Leppävirran Urheilijat            4.57.37             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

PM (Puolimaraton, Miehet yleinen)

  1.   Mikko Tyni                  Haminan Ponteva                   1.09.13             
  2.   Johan Kronström             Gamlakarleby IF                   1.15.17      +6.04  
  3.   Arto Hakala                 Janakkalan Jana                   1.15.38      +6.25  
  4.   Pekka Huuskonen             Savonlinnan Hiihtoseura           1.16.45      +7.32  
  5.   Pasi Asikainen              Joutsenon Kullervo                1.19.36     +10.23  
  6.   Timo Lunttila               Saarijärven Pullistus             1.19.44     +10.31  
  7.   Gennady Penkin              Tainionkosken Tähti               1.21.18     +12.05  
  8.   Aki Hietanen                Imatran Urheilijat                1.23.27     +14.14  
  9.   Tommi Tervo                 Joutsenon Kullervo                1.24.24     +15.11  
 10.   Kai Korhonen                Korven Honka                      1.24.54     +15.41  
 11.   Antti Savonen               Huhtasuon Hiihto 2000             1.25.10     +15.57  
 12.   Toni Parkko                 Rakennus Varte                    1.25.45     +16.32  
 13.   Olavi Kotro                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet      1.26.08     +16.55  
 14.   Juha Kiiveri                Rantasalmen Urheilijat            1.27.10     +17.57  
 15.   Petri Lindholm              Hamina                            1.27.28     +18.15  
 16.   Saku Kirkkopelto            Hamina                            1.28.51     +19.38  
 17.   Tomi Huttunen               Korven Honka                      1.29.29     +20.16  
 18.   Marko Huhtanen              Imatra                            1.30.47     +21.34  
 19.   Petri Kotonen               Joutseno                          1.30.56     +21.43  
 20.   Janne Natri                 Imatra                            1.33.24     +24.11  
 21.   Jukka Virta                 Ruandan Rivakka                   1.33.53     +24.40  
 22.   Ville Kangas                Taipalsaaren Kisa                 1.34.55     +25.42  
 23.   Mikko Kärkkäinen            Lappeenranta                      1.36.28     +27.15  
 24.   Jarmo Ryynänen              Finnish Chemicals                 1.40.06     +30.53  
 25.   Mikko Mäkinen               Hämeenlinna                       1.40.48     +31.35  
 26.   Arto Heimonen               Mikkelin Poliisiurheilijat        1.41.19     +32.06  
 27.   Timo Heinikainen            Mikkeli                           1.41.24     +32.11  
 28.   Mika Ruotsala               Ruokolahti                        1.42.06     +32.53  
 29.   Mikko Taskinen              Taipalsaari                       1.42.26     +33.13  
 30.   Jukka Mielikäinen           Lappeenranta                      1.43.51     +34.38  
 31.   Arttu Laine                 Lappeenranta                      1.44.00     +34.47  
 32.   Juho Näivä                  Lemin Eskot                       1.44.15     +35.02  
 33.   Olli Nurmilaukas            Lappeenranta                      1.44.16     +35.03  
 34.   Aleksi Tikkanen             Finnish Chemicals                 1.47.35     +38.22  
 35.   Santeri Asikainen           Punkaharju                        1.47.48     +38.35  
 36.   Toni Astikainen             Ruokolahden Raju                  1.51.38     +42.25  
 37.   Mikko Haapanen              Helsingin Herrat                  1.52.42     +43.29  
 38.   Antti Tikkanen              Joutseno                          1.53.43     +44.30  
 39.   Juhana Repo                 Lappeenranta                      1.55.06     +45.53  
 40.   Juha Hinkkanen              Parikkala                         1.55.11     +45.58  
 41.   Antti Siitonen              Vantaa                            1.55.30     +46.17  
 42.   Jani Niskanen               Lappeenranta                      1.55.31     +46.18  
 43.   Jussi Salminen              Lappeenranta                      1.55.53     +46.40  
 44.   Jani Paukkonen              Posti, Lappeenranta               1.56.39     +47.26  
 45.   Markus Weiland              Lappeenranta                      1.56.47     +47.34  
 46.   Juha Rinne                  Lappeenranta                      1.57.19     +48.06  
 47.   Jussi Miikki                SPymS                             1.57.24     +48.11  
 48.   Jouni Niemelä               Masala                            2.03.53     +54.40  
 49.   Lauri Hovi                  Joutseno                          2.04.07     +54.54  
 50.   Ilpo Rautio                 Joutseno                          2.04.20     +55.07  
 51.   Sauli Laapas                Lappeenranta                      2.05.03     +55.50  
 52.   Jari Tamski                 Imatra                            2.07.04     +57.51  
 53.   Jari Jauhiainen             Lappeenranta                      2.07.37     +58.24  
 54.   Kari Salo                   Itä-Suomen liik.opisto            2.08.01     +58.48  
 55.   Marko Hyvättinen            Joutseno                          2.10.25   +1.01.12  
 56.   Petri Kääriä                Lappeenranta                      2.15.01   +1.05.48  
 57.   Timo Kiander                Imatra                            2.15.07   +1.05.54  
       Reima Kangas                Taipalsaaren Kisa                   Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

PM40 (Puolimaraton, Miehet 40)

  1.   Toni Koppanen               Imatran Urheilijat                1.18.08             
  2.   Juha Ronkainen              Ilomantsin Urheilijat             1.19.30      +1.22  
  3.   Seppo Paajanen              Pellossalon Nousu                 1.21.24      +3.16  
  4.   Jukka Ansala                Riihimäen Kiista-Veikot           1.22.55      +4.47  
  5.   Heikki Vuoksiala            Vehkalahti                        1.25.57      +7.49  
  6.   Jussi Lehtinen              Rantasalmen Urheilijat            1.26.13      +8.05  
  7.   Vesa Rantala                Hamina                            1.28.58     +10.50  
  8.   Jorma Kauppila              Hamina                            1.29.00     +10.52  
  9.   Pekka Lyytinen              Sulkava                           1.29.44     +11.36  
 10.   Harri Korpelainen           Lappeenrannan Urheilu-Miehet      1.30.48     +12.40  
 11.   Mika Timperi                Vaasan Kuntokiri                  1.30.52     +12.44  
 12.   Jukka Hakulinen             Rekennus-Varte                           1.31.07     +12.59  
 13.   Timo Miekka                 Vantaa                            1.34.06     +15.58  
 14.   Vesa Pirjola                Mäntsälän Urheilijat              1.34.23     +16.15  
 15.   Jyrki Saareks               Lappeenranta                      1.35.11     +17.03  
 16.   Pekka Kivimäki              Joensuu                           1.35.14     +17.06  
 17.   Sakari Arkko                Rantasalmi                        1.35.22     +17.14  
 18.   Jari Holopainen             Joensuun Kataja                   1.36.02     +17.54  
 19.   Jorma Pekkanen              Lappeen Riento                    1.37.39     +19.31  
 20.   Mika Suikkanen              Imatran Urheilijat                1.37.51     +19.43  
 21.   Lauri Tervo                 SCMT Hki                          1.38.45     +20.37  
 22.   Timo Ouninkorpi             Lahti                             1.38.59     +20.51  
 23.   Ari Ylärakkola              EKKY Oy                           1.42.26     +24.18  
 24.   Teuvo Toivari               Kaukaan Lyly                      1.43.42     +25.34  
 25.   Juha Kähö                   Luumäki                           1.46.43     +28.35  
 26.   Tarmo Kinnunen              Itä-Suomen liik.opisto            1.47.02     +28.54  
 27.   Pekka Nurmilaukas           Lappeenranta                      1.47.40     +29.32  
 28.   Timo Jumppanen                                                1.48.20     +30.12  
 29.   Arto Pyykkönen              Linnan Veikot                     1.48.34     +30.26  
 30.   Kyösti Jormanainen          Savonlinna                        1.50.48     +32.40  
 31.   Vesa Mölsä                  Kouvola                           1.54.31     +36.23  
 32.   Jouni Verhelä               Hermes                            1.55.04     +36.56  
 33.   Jens Otto-Sprunck           Kerava                            1.55.36     +37.28  
 34.   Gary Marquis                Lappeenranta                      1.55.50     +37.42  
 35.   Jyrki Kölhi                 Lappeenranta                      2.01.54     +43.46  
 36.   Markku Uimonen              Parikkalan Urheilijat             2.05.17     +47.09  
 37.   jari Hiltunen               Joensuu                           2.16.58     +58.50  
 38.   Tapio Suikkanen             Lappeenranta                      2.33.51   +1.15.43  

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

PM50 (Puolimaraton, Miehet 50)

  1.   Martti Valkeapää            Imatra                            1.24.05             
  2.   Ilkka Laari                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet      1.25.31      +1.26  
  3.   Pentti Virmalainen          Vaajakosken Kuohu                 1.25.51      +1.46  
  4.   Jorma Rauta                 Kouvolan Pojat                    1.29.37      +5.32  
  5.   Pekka Kytömäki              Endurance                         1.30.49      +6.44  
  6.   Lauri Jaatinen              Imatran Urheilijat                1.31.01      +6.56  
  7.   Leo Öhman                   Vaajakosken Kuohu                 1.31.20      +7.15  
  8.   Alf Cederlund               Pyhtää                            1.35.01     +10.56  
  9.   Markku Rikkola              Rakennus-Varte                    1.37.08     +13.03  
 10.   Kauko Kilpi                 Savitaipaleen Urheilijat          1.37.12     +13.07  
 11.   Antero Sarlomo              Imatran Hiihtäjät                 1.42.04     +17.59  
 12.   Teuvo Kohonen               Lappeenrannan Urheilu-Miehet      1.44.15     +20.10  
 13.   Jukka Itkonen               Good Morning Sport                1.45.09     +21.04  
 14.   Seppo Eronen                Lieksan Urheilijat                1.47.24     +23.19  
 15.   Lasse Gustafsson            Tapiola-ryhmä, L:ranta            1.47.37     +23.32  
 16.   Ilmari Laitinen             Rantasalmen Urheilijat            1.49.18     +25.13  
 17.   Markku Kesseli              Lappeenranta                      1.49.21     +25.16  
 18.   Raimo Sutela                Kuusankoski                       1.52.07     +28.02  
 19.   Jukka Kaartinen             Lappeen Riento                    1.53.28     +29.23  
 20.   Jouko Pasi                  Kouvola                           1.58.15     +34.10  
 21.   Pertti Jäntti               Sporttiveteraanit                 2.02.49     +38.44  
 22.   Hannu Kotonen               Joutseno                          2.03.47     +39.42  
 23.   Olli Kosunen                Prihat, Lappeenranta              2.04.13     +40.08  
 24.   Esko Hovi                   Joutseno                          2.04.16     +40.11  
 25.   Esko Parkko                 Ylämaan Pyrkijät                  2.08.14     +44.09  
 26.   Jouko Hietanen              Joutseno                          2.34.22   +1.10.17  

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

PM60 (Puolimaraton, Miehet 60)

  1.   Pentti Kuutti               Lappeenrannan Urheilu-Miehet      1.30.34             
  2.   Raimo Luukkonen             Lappeenranta                      1.35.56      +5.22  
  3.   Paavo Rissanen              Vantaa                            1.38.21      +7.47  
  4.   Markku Puranen              Valkeala                          1.50.31     +19.57  
  5.   Jorma Näppi                 Ylämaan Pyrkijät                  1.57.17     +26.43  
  6.   Jouko Suoknuuti             Lappeenrannan Urheilu-Miehet      1.58.31     +27.57  

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

PN (Puolimaraton, Naiset yleinen)

  1.   Eevamari Oksanen            Team Squeezy Finland              1.25.39             
  2.   Tiina Päätalo               Ruokolahden Raju                  1.27.27      +1.48  
  3.   Anna Leino                  Teivo Stayers                     1.33.40      +8.01  
  4.   Suvi Kärmeniemi             Lappeenrannan Urheilu-Miehet      1.36.53     +11.14  
  5.   Riikka Ruokoniemi           Tampere                           1.38.55     +13.16  
  6.   Mira Helli                  Kuusankoski                       1.44.06     +18.27  
  7.   Minna Kihlström             Lappeenrannan Urheilu-Miehet      1.45.22     +19.43  
  8.   Minna Heinonen              Enonkoski                         1.45.54     +20.15  
  9.   Satu Hölsä                  Sulkavan Naisvoimistelijat        1.45.59     +20.20  
 10.   Paula Metsälä               Hollola                           1.47.12     +21.33  
 11.   Mari Kotivuori              Team Squeezy Finland              1.47.49     +22.10  
 12.   Anu Taipale                 Finnish Chemicals                 1.49.45     +24.06  
 13.   Anne Hämäläinen             Joutseno                          1.50.52     +25.13  
 14.   Tanja Niemimuukko           Simpeleen Urheilijat              1.55.50     +30.11  
 15.   Jaana Juutila               Valkeala                          1.56.08     +30.29  
 16.   Hanne Nousiainen            Imatra                            1.56.53     +31.14  
 17.   Maarit Hyötylä              Lappeenranta                      1.57.12     +31.33  
 18.   Tanja Salomies              Joutseno                          1.58.41     +33.02  
 19.   Hanna Vihtonen-Vettenniemi  Sporttiheilit                     1.59.21     +33.42  
 20.   Annika Hautamaa             Imatra                            2.02.06     +36.27  
 21.   Heli Kettunen               Joutseno                          2.02.19     +36.40  
 22.   Riikka Mustonen             Juvan Urheilijat                  2.03.12     +37.33  
 23.   Karoliina Isohanni          Joutseno                          2.07.24     +41.45  
 24.   Heidi-M Rinne               Lappeenranta                      2.07.50     +42.11  
 25.   Anita Lähde                 Lappeenranta                      2.09.57     +44.18  
 26.   Anne Parkko                 Ylämaan Pyrkijät                  2.10.11     +44.32  
 27.   Sanna Mielonen              Lappeenranta                      2.11.19     +45.40  
 28.   Inari Tamski                Imatra                            2.14.31     +48.52  
 29.   Johanna Hannikainen         Lappeenranta                      2.15.28     +49.49  
 30.   Maiju Hiiri                 Ylämaan Pyrkijät                  2.16.42     +51.03  
 31.   Noora Kauppinen             Lappeenranta                      2.16.44     +51.05  
 32.   Mira Hiiri                  Ylämaan Pyrkijät                  2.18.44     +53.05  
 33.   Anneli Maanselkä            Tampere                           2.37.08   +1.11.29  
       Heidi Hyvärinen             Varkauden Kenttä-Veikot             Kesk.             
       Tiina Myllylä               Pro Condis                          Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

PN40 (Puolimaraton, Naiset 40)

  1.   Sirpa Mutanen               Liperin Taimi                     1.29.50             
  2.   Kaija Pyöriäinen            Pyhäselän Urheilijat              1.36.03      +6.13  
  3.   Ritva Väisänen              Kymin Koskenpojat                 1.45.23     +15.33  
  4.   Virpi Metso                 Valkeala                          1.45.25     +15.35  
  5.   Anne Talvenheimo-Pesu       Vantaa                            1.48.49     +18.59  
  6.   Eeva Lyytinen               Sulkava                           1.51.00     +21.10  
  7.   Leena Simonen               Kiihtelysvaaran Urheilijat        1.54.06     +24.16  
  8.   Tarja Huttunen              Päijät-Hämeen Vet.urh.            1.54.49     +24.59  
  9.   Pirjo Halonen               Mikkeli                           1.54.53     +25.03  
 10.   Anneli Ikkala               Mikkeli                           1.55.00     +25.10  
 11.   Karita Peräniemi            Lappeenranta                      1.58.36     +28.46  
 12.   Eija Voutilainen            Sulkava                           2.00.10     +30.20  
 13.   Marketta Sorjonen           Sporttiheilit                          2.02.25     +32.35  
 14.   Paula Mattila               Itä-Suomen liik.opisto            2.08.25     +38.35  
 15.   Heli Pyykki                 Jyväskylä                         2.09.26     +39.36  
 16.   Sari Lehikoinen             Lappeenranta                      2.11.01     +41.11  
 17.   Outi Rantatulkkila          Lappeenranta                      2.12.36     +42.46  
 18.   Anne Haantio                Joensuu                           2.14.06     +44.16  
 19.   Kirsi Sisko Maarit Ryösö    Lappeenranta                      2.21.00     +51.10  
 20.   Heli Rötkö                  Lappeenranta                      2.22.11     +52.21  
 21.   Ulla Tamminen               Joensuu                           2.28.19     +58.29  

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

PN50 (Puolimaraton, Naiset 50)

  1.   Arja Tiilikainen            Ruokolahden Raju                  1.41.50             
  2.   Eliisa Reijonen             Tohmajärven Urheilijat            1.48.59      +7.09  
  3.   Eija Kuittinen              Imatra                            1.53.44     +11.54  
  4.   Maija Lipitsä               Pyhäjärvi                         1.56.40     +14.50  
  5.   Seija Kiiski                Korson Kengurut                   1.57.38     +15.48  
  6.   Anneli Huopalainen          Lappeenranta                      1.59.20     +17.30  
  7.   Anita Pienimäki             Eduskunnan Urheilukerho           2.01.37     +19.47  
  8.   Irja Pöysti                 Posti, Lappeenranta               2.02.06     +20.16  
  9.   Tiina Pussi                 Imatra                            2.08.49     +26.59  
 10.   Marja Okker                 Lappeenranta                      2.09.09     +27.19  
 11.   Aila Hult                   Taipalsaari                       2.10.59     +29.09  
 12.   Irmeli Mäkinen              Ylämaan Pyrkijät                  2.12.33     +30.43  
 13.   Erja Pasi                   Kouvola                           2.12.55     +31.05  
 14.   Maija Kirves                Lappeenranta                      2.14.51     +33.01  
 15.   Anita Hietanen              Joutseno                          2.34.23     +52.33  
 16.   Kaija Tuovi                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet      2.34.48     +52.58  

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

U-PM M (Uudenmaan PM Maraton, Miehet)

  1.   Eero Lehtinen               Riihimäen Kiista-Veikot           2.53.24             
  2.   Jari Uusitalo               Porvoon Urheilijat                2.59.41      +6.17  
  3.   Antti Korpi                 Riihimäen Kiista-Veikot           3.20.29     +27.05  
  4.   Kari Viljakainen            Porvoon Urheilijat                3.25.22     +31.58  
  5.   Kenneth Sola                Porvoon Urheilijat                3.29.52     +36.28  
  6.   Jari Lindholm               Mäntsälän Urheilijat              3.29.55     +36.31  
       Heikki Miettinen            Riihimäen Kiista-Veikot             Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

U-PM N (Uudenmaan PM Maraton, Naiset)

  1.   Seija Nurmi                 Kerkkoon Urheilijat               3.06.59             
  2.   Liisa Akimof                Riihimäen Kiista-Veikot           3.23.43     +16.44  
  3.   Riitta Rasimus              Riihimäen Kiista-Veikot           3.34.37     +27.38  
  4.   Päivi Kovanen               Riihimäen Kiista-Veikot           3.39.21     +32.22  

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

L-PM M (Lahden PM Maraton, Miehet)

  1.   Eero Lettojärvi             Orimattilan Jymy                  2.42.59             
  2.   Osmo Jahkola                Lahden Ahkera                     2.57.37     +14.38  
  3.   Timo Laine                  Lahden Ahkera                     3.02.12     +19.13  
  4.   Ilkka Pihlajamäki           Orimattilan Jymy                  3.15.21     +32.22  
  5.   Janne Ruuska                Orimattilan Jymy                  3.36.26     +53.27  
  6.   Pentti Tamminen             Lahden Urheilijat                 3.46.43   +1.03.44  

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

L-PM N (Lahden PM Maraton, Naiset)

  1.   Laura Meronen               Orimattilan Jymy                  3.07.22             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

EK-PM M (Etelä-Karjalan PM Maraton, Miehet)

  1.   Ilkka Lötjönen              Parikkalan Urheilijat             2.43.08             
  2.   Tapani Nieminen             Simpeleen Urheilijat              2.56.44     +13.36  
  3.   Arto Niemi                  Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.05.12     +22.04  
  4.   Arto Näsänen                Imatran Urheilijat                3.12.55     +29.47  
  5.   Ari Pousi                   Imatran Urheilijat                3.22.05     +38.57  
  6.   Markku Lehtinen             Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.23.11     +40.03  
  7.   Timo Rötkö                  Lappeen Riento                    3.39.55     +56.47  
  8.   Juha Kirves                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.52.49   +1.09.41  
  9.   Heikki Koskinen             Lappeenrannan Urheilu-Miehet      3.53.54   +1.10.46  
       Harri Nissinen              Imatran Urheilijat                  Kesk.             
       Arto Tielinen               Lappeenrannan Urheilu-Miehet        Kesk.             

SM M SM N M M35 M40 M45 M50 M55 M60 M65 M70 M75 N N35 N40 N45 N50 N55 N60 N65 N70 PM PM40 PM50 PM60 PN PN40 PN50 U-PM M U-PM N L-PM M L-PM N EK-PM M EK-PM N M80

EK-PM N (Etelä-Karjalan PM Maraton, Naiset)

  1.   Mirja Kujala                Imatran Urheilijat                3.25.23